Ochrona zdrowia potrzebuje osoby z wizją

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOK/ rynekaptek.pl   10-11-2015, 08:49

Ochrona zdrowia potrzebuje osoby z wizją Tomasz Latos wśród komentujących wybór na nowego ministra zdrowia

Dotychczas Konstanty Radziwiłł był surowym recenzentem działań resortu zdrowia i rządu. Teraz inni oceniają go na stanowisku ministra i formułują swoje oczekiwania wobec nowego szefa resortu zdrowia.

- Dr Konstanty Radziwiłł będzie bardzo dobrym ministrem zdrowia. Ma nie tylko rozległą wiedzą dotyczącą struktury oraz organizacji systemu ochrony zdrowia, ale także wizję jej przyszłego funkcjonowania. Jego wieloletnie doświadczenie oraz wiedza zdobyte m.in. w pracach Naczelnej Izby Lekarskiej, są bardzo cenne - ocenił wybór na nowego szefa resortu zdrowia poseł Tomasz Latos (PiS), przewodniczący sejmowej komisji zdrowia w minionej kadencji.

Dodał, że Konstanty Radziwiłł jest osobą otwartą na merytoryczne rozmowy i konsultacje z różnymi środowiskami: - Będę wspierać pana ministra w realizacji jego zadań, między innymi na etapie prac parlamentarnych - zapowiedział.

Lidia Gądek, posłanka PO, od nowego ministra zdrowia oczekuje przede wszystkim dotrzymania obietnic złożonych w czasie kampanii wyborczej. 

- Mam nadzieję, że znajdzie zapowiadane, dodatkowe pieniądze dla ochrony zdrowia; podniesie pozycję lekarza rodzinnego w systemie, o czym niejednokrotnie wcześniej rozmawialiśmy. Oczekuję także, że w trybie natychmiastowym zlikwiduje kolejki pacjentów do lekarzy. Sadzę, że pomocne mu będzie doświadczenie lekarza płynące z kontaktu z pacjentami. To właśnie z tej perspektywy najlepiej widać niedomagania systemu i co należy w nim poprawić.

- Marzy mi się, aby nowy minister miał zdolność do integracji szerokich środowisk tworzących sektor ochrony zdrowia i wykorzystując wiedzę ekspertów tak projektował nowe uregulowania prawne, aby były oparte na głębszej analizie ich skutków - odpowiada Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, wiceprzewodnicząca Rady NFZ, pytana o oczekiwania wobec nowego ministra zdrowia, Konstantego Radziwiłła.

- Mam nadzieję, że nie będziemy mieli kolejnych lat kierowania resortem w oparciu o pomysły, które później nie są ewaluowane i analizowane. Przykładem pakiet kolejkowy, który tak naprawdę niewiele wniósł nowego. Nawet do końca nie wiemy co, bo nikt jego skutków nie mierzy, nie mówi o relacji założenia - rezultaty.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH