Odmowy realizacji zamówień są wysyłane mechanicznie?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Łódź/ rynekaptek.pl   02-06-2016, 16:17

Odmowy realizacji zamówień są wysyłane mechanicznie?

Prezes łódzkiej OIA, Paweł Stelmach, wystosował pismo do dyrektora generalnego GSK w Polsce. Tym razem chodzi o problem z realizacją zamówień leku Seretide Dysk.

Prezes Izby prosi szefa GSK o zapoznanie się z treścią korespondencji przysłanej do Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi. - Sytuacja, która wyłania się z przedstawionych e-maili jest kuriozalna i budzi słuszną irytację - informuje szef łódzkiej OIA.

Przedmiotem pisma jest złożone przez magister farmacji zamówienie na jedno opakowanie produktu leczniczego SERETIDE DYSK 100, które nie zostało zrealizowane. Jako powód odmowy realizacji zamówienia podano rzekome przekroczenie ilości produktów przeznaczonych przez GSK na bieżący okres.

Z oświadczenia farmaceutki wynika, że poprzednio lek ten zamawiała w listopadzie 2015 roku.

- Przedstawione okoliczności prowadzą do wniosku, że sprawa opisanego zamówienia została potraktowana mechanicznie, co należy uznać za błąd i bez jakiejkolwiek refleksji dotyczącej ewentualnych negatywnych skutków wynikających z odmowy zaopatrzenia apteki w lek - uważa prezes Stelmach.

Dodaje: Tryb sprzedaży dodatkowej, o którym GSK informuje w nocie towarzyszącej odmowie, jest trybem awaryjnym i nie powinien być stosowany w codziennych ("normalnych") relacjach apteki z dostawcą leków.

"Przedstawioną powyżej sprawę przekazuję Panu Prezesowi w trybie interwencji, którą podejmuję na skutek sygnału członka Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi. Proszę o zrewidowanie procedury zaopatrzenia aptek w leki w celu wyeliminowania błędów, jak opisany powyżej" - pisze szef Izby do dyrektora GSK.

Dodaje, że każda odmowa dostarczenia leku do apteki godzi w żywotny interes pacjenta i narusza jego prawo do kontynuowania terapii. Skutki takiego stanu rzeczy kończą się niejednokrotnie pogorszeniem stanu zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH