"Odpowiadamy za zdrowie i życie ludzkie"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   05-03-2018, 10:04

"Odpowiadamy za zdrowie i życie ludzkie" Aptekarze przypominają, że za organizację ochrony zdrowia na terenie powiatu odpowiadają władze powiatu, a nie właściciele lub pracownicy aptek (fot. archiwum)

W odczuciu kraśnickich aptekarzy panuje przekonanie, że nie jest Pan zainteresowany naszymi problemami i nie szuka dialogu z nami. Nie dostrzega Pan, że każda apteka jest lokalną firmą, jest miejscem pracy wielu kraśniczan - napisali aptekarze do starosty.

Aptekarze powiatu kraśnickiego wyrażają swoje odczucia po braku zainteresowania ze strony starosty, by porozmawiać o problemie nocnych dyżurów w Kraśniku.

Jak przypominają w piśmie do starosty, ten zobowiązał się zaprosić aptekarzy na spotkanie w tej sprawie.

"Do dzisiaj jednak nie znalazł Pan czasu dla nas, co odbieramy jako lekceważenie nas osobiście oraz lekceważenie potrzeby rozmowy o problemach aptek w Kraśniku. 24 stycznia 2018 r. Rada Powiatu w Kraśniku zmieniła uchwałę w sprawie dyżurów, pomimo negatywnej opinii Lubelskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. Starostwo nie zadało sobie trudu spotkania z aptekarzami, jedynie przesłało do aptek treść zmienionej uchwały. Do dzisiaj otrzymaliśmy jedynie pismo od Pana, w którym w nieakceptowalnej formie nakazowej wzywa nas Pan do pracy zgodnie z przesłaną uchwałą" - informują w liście.

Powołaniem nie zapłaci się rachunków
Dalej podkreślają, że w ich odczuciu panuje przekonanie, że starosta nie jest zainteresowany ich problemami i nie szuka dialogu: - Nie dostrzega Pan, że każda apteka jest lokalną firmą, jest miejscem pracy wielu kraśniczan. My nie zapłacimy rachunków za prąd naszą misją zawodową, nie zapłacimy za leki w hurtowniach naszym powołaniem. Za wszystko płacimy codziennie ciężko pracując. Nikt nam jeszcze za to nigdy nie podziękował. Bez nas nie zapewni Pan mieszkańcom codziennego dostępu do leków.

Przypominają, że za organizację ochrony zdrowia na terenie powiatu odpowiadają władze powiatu, a nie właściciele lub pracownicy aptek. "Zarzucanie nam braku dbałości o zdrowie mieszkańców jest niezgodne ze stanem faktycznym (w odróżnieniu od Pana pracujemy w godzinach 8-22), a także obraża nas osobiście. Tym samym to Pan jest odpowiedzialny za eskalację wywołanego przez siebie konfliktu z aptekarzami" - dodają.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH