"Ogarnij swoich przygłupów" - to o pracownikach własnej firmy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/ rynekaptek.pl   04-11-2016, 12:04

"Ogarnij swoich przygłupów" - to o pracownikach własnej firmy

W mailach pracowników sieci aptecznych szefowa NRA nazywana jest "k...wą", wiceminister zdrowia, Krzysztof Łanda zasłużył na miano "s...syna", bo "zrobił sieci w bambuko". O sposobie komunikacji sieciowców informuje DGP.

- Ta "k...a" - to o prezes NRA, Elżbiecie Piotrowskiej-Rutkowskiej. A to "s...syn" - to zaś o wiceministrze zdrowia, Krzysztofie Łandzie. Wydawało się, że będzie z niego taki wolnościowiec, a jak przyszło co do czego, to szykuje same restrykcje. Zrobił sieci apteczne w bambuko - maile takiej streści miały być wysyłane między pracownikami sieci, które cytuje Dziennik Gazeta Prawa ("Bezprawie. Sieci apteczne od środka").

"Ogarnij swoich przygłupów" - to z kolei wiadomość od jednej z najważniejszych osób w firmie, adresowana do kierownika regionu, nadzorującego pracę kilkunastu farmaceutów.

Skąd dziennikarze mają dostęp do tych maili? Przekazały je osoby, które miały wgląd do tych wiadomości. Pozostają jednak anonimowe. "Gdyby wyszło, że skopiowałem bazę e-maili, mogłoby to zostać wykorzystane przeciwko mnie" - tłumaczą.

Z informacji wynika, że do "ogarnięcia" wzywano też kancelarie pozostające na usługach sieci. "Zaczyna przeginać. Ogarnij kancelarię" - napisał członek zarządu dużej sieci aptecznej do jednego ze swoich współpracowników.

W tym przypadku chodziło o zlecenie prawnikowi zlecenia prywatnego aktu oskarżenia przeciwko wojewódzkiemu inspektorowi farmaceutycznemu, z powodu rzekomego przekroczenia uprawnień.

Jak to funkcjonuje wyjaśniał kilka tygodni temu Adam Chojnacki, lubuski wojewódzki inspektor farmaceutyczny w Gorzowie Wielkopolskim: - Dziewięciu czy dziesięciu wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych, zaangażowanych w walkę z procederem, jest nękanych przez pełnomocników stron.

Dodaje: - Taki pełnomocnik, którym może być każdy, wysyła dużą ilość pism, na które trzeba odpowiedzieć. Zdarzają się też wnioski z powództwa cywilnego z nieracjonalnych powodów. Ponadto kiedy złożyłem wniosek o kontrolę podmiotu, który był podejrzewany o udział w odwróconym łańcuchu dystrybucji, zaczęło się nękanie mojej rodziny: telefony do pracodawcy żony, próby zdyskredytowania mnie w oczach wojewody - opowiadał inspektor.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH