OIA Białystok: nie może być powrotu do czasów "promocji"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Białystok/ rynekaptek.pl   15-04-2016, 11:29

OIA Białystok: nie może być powrotu do czasów "promocji"

Okręgowa Izba Aptekarska w Białymstoku przedstawia swoje stanowisko i prosi o poparcie dla wyrażonych w nim idei. Chodzi o obronę interesów farmaceutów wobec działań kwestionujących m.in. zakaz reklamy aptek.

"Zawód aptekarza jest zawodem zaufania publicznego i podlega szczególnym regulacjom prawnym. Dlatego osoby, które nie chcą im się podporządkować, prowadząc jednocześnie działania marketingowe, nastawione na wzrost konsumpcji leków, nie muszą pracować w aptekach i punktach aptecznych" - przypomina OIA w Białymstoku.

Farmaceuci dodają, że "istotą wykonywania zawodu farmaceuty jest praca na rzecz pacjentów. Nie może być powrotu do czasów "promocji" i działań marketingowych, mających na celu maksymalizację zysku".

- Zakaz reklamy działalności aptek i punktów aptecznych jest normą prawną szczególną, związaną szczególnie z ochroną zdrowia i życia ludzkiego, co tłumaczy jej bezwzględny i obostrzony restrykcjami charakter - dodaje Izba.

"Podstawowym zadaniem samorządu aptekarskiego jest reprezentowanie zawodu farmaceuty i obrona jego interesów" - stwierdza prezes OIA w Białymstoku i w imieniu Izby prosi o poparcie wyrażonego stanowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH