OncoArendi Therapeutics pozyska 58 mln zł na badania

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OncoArendi Therapeutics/rynekaptek.pl   29-03-2018, 13:48

OncoArendi Therapeutics pozyska 58 mln zł na badania Firma pozyska od inwestorów 58 mln zł na badania (Fot. Archiwum)

Spółka OncoArendi Therapeutics S.A. pozyskała od inwestorów deklaracje objęcia wszystkich akcji oferowanych. Zarząd spółki w porozumieniu z inwestorami ustalił cenę akcji, która wyniosła 29 zł. Całkowita wartość oferty publicznej spółki wyniesie 58 mln zł.

Firma OncoArendi Therapeutics S.A zaoferowała inwestorom łącznie 2 mln akcji do nabycia.
Ostatecznie do inwestorów indywidualnych trafi 140 tys. akcji , natomiast do inwestorów instytucjonalnych - 1 860 tys. akcji - podała spółka w komunikacie.

- Na podstawie złożonych deklaracji objęcia akcji przez inwestorów finansowych oraz indywidualnych wiemy, że popyt znacząco przekroczył podaż. Oznacza to, że nasza spółka została pozytywnie oceniona przez rynek kapitałowy. Na skutek dużego popytu inwestorów instytucjonalnych przesunęliśmy część akcji do tej transzy i jednocześnie spodziewamy się istotnej redukcji dla inwestorów indywidualnych - mówi Marcin Szumowski, prezes zarządu OncoArendi Therapeutics S.A.

Spółka pozyskane środki z oferty publicznej przeznaczy na finansowanie prac badawczych i rozwojowych w obecnie prowadzonych i planowanych nowych projektach do momentu ich komercjalizacji (podpisania umów partneringowych i licencyjnych), prawdopodobni w trakcie I lub II fazy badań klinicznych.

OncoArendi Therapeutics prowadzi badania nad nowymi lekami drobnocząsteczkowymi w dwóch obszarach terapeutycznych.

Pierwszy obszar badań to poszukiwanie nowych leków na choroby układu oddechowego związane z procesem zapalnym i włóknieniem tkanki. Drugim obszarem terapeutycznym spółki jest immunoonkologia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH