Opole: 90 mln zł więcej na usługi kontraktowane przez OW NFZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: opole.gazeta.pl/ rynkaptek.pl   24-06-2015, 15:23

Opole: 90 mln zł więcej na usługi kontraktowane przez OW NFZ Budżet NFZ na świadczenia zdrowotne

O 90 mln zł wzrośnie - w porównaniu z tegoroczną - pula pieniędzy na świadczenia zdrowotne kontraktowane przez opolski oddział NFZ.

Dziś, 24 czerwca, rada opolskiego NFZ pozytywnie zaopiniowała projekt planu finansowego na 2016 rok. Zakłada on, że budżet oddziału wyniesie ponad 1,669 mld zł, czyli o 90 mln zł więcej niż tegoroczny.

W skali kraju finansowanie świadczeń zdrowotnych wzrośnie o 4 mld zł, nam - zgodnie z algorytmem, według którego przydziela się pieniądze poszczególnym województwom - przypadnie z tego 90 mln.

Około połowę  tych dodatkowych pieniędzy pochłonie finansowanie podstawowej opieki zdrowotnej, gdzie z początkiem bieżącego roku stawka na jednego pacjenta wzrosła z 96 zł do 144 zł. Do tego dochodzi refundacja leków, realizacja tzw. pakietu onkologicznego i płatności związane z migracją pacjentów, którzy pomocy specjalisty szukają poza województwem.

Plan budżetu, zaopiniowany przez radę opolskiego NFZ trafi teraz do centrali funduszu i komisji sejmowych. Powinien zostać uchwalony i zatwierdzony przez ministra zdrowia do 31 lipca.

Więcej: http://opole.gazeta.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH