Organizacje chcą nadzoru ministra nad obszarem lekowym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: IGFP/ rynekaptek.pl   20-08-2015, 09:18

Organizacje chcą nadzoru ministra nad obszarem lekowym Problem z uzyskaniem dalszej refundacji na leki

Zwracamy się do Ministra Zdrowia o wgląd w dotychczasowe efekty prowadzonych negocjacji i podjętych rekomendacji bądź decyzji - piszą w liście do Mariana Zembali członkowie organizacji: IGFP, PZPPF, INFARMA i PASMI.

W lipcu br. MZ spotkał się z zespołem ds. konkurencyjości branży farmaceutycznej, reprezentowanym przez ZP Infarma, Izbę Gospodarczą Farmacja Polska, Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego i Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty PASMI.

"W nawiązaniu do przedstawionego podczas spotkania stanowiska MZ, dotyczącego odnawiania na kolejne lata decyzji refundacyjnych obejmujących leki znajdujące się na wykazach refundacyjnych, informujemy, że organizacje - sygnatariusze tego pisma, wciąż otrzymują niepokojące informacje od swoich członków" - donoszą przedstawiciele branży farmaceutycznej.

Ich zdaniem, w procedurze uzgadaniania cen na leki dotychczas refundowane wydawane są negatywne rekomendacje, mimo spełnienia warunkow określonych w ustawie refundacyjnej.

"Są to działania rozbieżne z praktyką stosowaną dwa lata temu w identycznej sytuacji prawnej i faktycznej" - informują, prosząc ministra zdrowia kolejne spotkanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH