Orlen opracuje nową technologię wytwarzania kwasu mlekowego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: biznesalert.pl/rynekaptek.pl   04-12-2017, 13:45

Orlen opracuje nową technologię wytwarzania kwasu mlekowego Wdrożenie technologii pomoże pokryć rosnące zapotrzebowanie na kwas mlekowy (Fot. Archiwum)

Spółka ORLEN Południe, z Grupy Kapitałowej ORLEN, otrzymała dofinansowanie z NCBiR na projekt, którego celem jest opracowanie metody biotechnologicznego przekształcania biorafineryjnych produktów ubocznych oraz surowców pochodzenia roślinnego w kwas mlekowy.

Projekt pt. „Opracowanie biotechnologicznej konwersji surowców pochodzenia organicznego do kwasu mlekowego z wykorzystaniem mikroorganizmów” obejmuje badania przemysłowe i prace rozwojowe zakończone uzyskaniem gotowego produktu do komercyjnego wdrożenia – podaje portal biznesalert.pl.

Wdrożenie technologii pomoże pokryć rosnące zapotrzebowanie na kwas mlekowy, który jest niezbędny dla branży rolnej, spożywczej, medycznej i farmaceutycznej.

Zakładanym efektem realizacji projektu będzie wdrożenie pierwszej w Polsce instalacji działającej w oparciu o innowacyjną technologię wytwarzania kwasu mlekowego z wykorzystaniem odpadów przemysłu rolno-spożywczego i biorafineryjnego.

Środki na realizację projektu przyznane zostały ORLEN Południe w ramach programu sektorowego INNOCHEM. Wartość dofinansowania wyniesie 2 379 480,27 zł, a budżet całego projektu szacowany jest na 4 996 157,77 zł.

Przewidywany termin zakończenia projektu to listopad 2020 roku.

Więcej: http://biznesalert.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH