OSF: gratulujemy i liczymy na współpracę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OSF/ rynekaptek.pl   20-11-2015, 08:41

OSF: gratulujemy i liczymy na współpracę List do ministra zdrowia

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów "Perspektywa 2030" skierowało do dr Konstantego Radziwiłła list gratulacyjny z okazji objęcia przez niego urzędu ministra zdrowia. Prosi jednocześnie o "życzliwe wspieranie ich działań i uwzględnienie ich organizacji w konsultacjach społecznych prowadzonych przez MZ".

- Ustępujący rząd nie wyraził, niestety, takiego zainteresowania, pomimo wstępnych zapewnień – napisał w imieniu zarządu OSF „Perspektywa 2030” jego prezes, dr n. farm. Marek Malinowski.

A przecież, jak zauważył, powołując się na wieloletnie doświadczenia, poziom dialogu ze stroną społeczną w sposób bezpośredni wpływa na jakość stanowionego prawa i powodzenie wprowadzanych pozytywnych zmian.

Dodaje, że "członkowie stowarzyszenia mają nadzieję, że minister Konstanty Radziwiłł, działając na rzecz poprawy jakości i dostępności opieki medycznej w Polsce, wykorzysta ich fachową wiedzę, kompetencje i wysoki poziom zaufania społecznego, jakim cieszą się wśród pacjentów".

- Zasadniczym celem naszej działalności jest realizacja zapisów dokumentu opracowanego przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne – „Perspektywy rozwoju farmacji w Polsce do roku 2030”. Dokument ten, którego wytyczne stanowią zasadniczy cel działalności naszego stowarzyszenia, bardzo szczegółowo określa rolę Ministra Zdrowia w zmianach, jakie naszym zdaniem powinny nastąpić do 2030 roku – czytamy w liście gratulacyjnym do Konstantego Radziwiłła.

Farmaceuci oczekują od ministra zwiększenia ich roli w systemie opieki zdrowotnej, m.in. poprzez wprowadzenie opieki farmaceutycznej do aptek.

- Opieka farmaceutyczna i troska o zdrowie społeczeństwa to przecież esencja naszego zawodu! Uważamy, że wdrożenie jej w życie, a także umożliwienie farmaceutom zatrudnionym w polskich aptekach prowadzenia działań prozdrowotnych, ukierunkowanych na troskę i opiekę nad pacjentem, pozwoli na wykorzystanie posiadanej unikalnej wiedzy farmaceutycznej oraz przyczyni się do podniesienia poziomu indywidualnej opieki. W sposób bezpośredni przyczyni się również do bardziej optymalnego wykorzystania środków budżetowych przeznaczanych na ochronę zdrowia – przekonują.

Przedstawiciele OSF „Perspektywa 2030” poprosili ministra Radziwiłła o osobiste spotkanie w dogodnym dla niego terminie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH