OSF Perspektywa 2030 komentuje wybory w izbach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OSF Perspektywa/ rynekaptek.pl   04-12-2015, 14:24

OSF Perspektywa 2030 komentuje wybory w izbach

Nie we wszystkich okręgowych izbach aptekarskich wybory przebiegają w spokojnej atmosferze. W kilku przypadkach nie obyło się bowiem bez przykrych incydentów - informuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów Perspektywa 2030.

Jak informuje Stowarzyszenie, w jednym z branżowych magazynów ukazał się niedawno artykuł, z którego wynika, że poza pojawieniem się na wyborach do Okręgowej Izby Aptekarskiej w Poznaniu farmaceuty, który w związku z udziałem w odwróconym łańcuchu dystrybucji leków stracił zezwolenie na prowadzenie aptek i wręczył łapówkę byłemu już prezesowi Wielkopolskiej ORA (skazanemu za jej przyjęcie na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata), nie odnotowano żadnych innych incydentów.

W opinii Stowarzyszenia, rzeczywistość jest jednak inna. – Stowarzyszenie jest zaniepokojone informacjami docierającymi do nas od farmaceutów na temat różnych nieprawidłowości, które nie powinny mieć miejsca – mówi dr n. farm. Marek Malinowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „PERSPEKTYWA 2030”.

Władze Stowarzyszenia uważają także, że "pomimo że wielu delegatów wybranych na okręgowe zjazdy sprawozdawczo-wyborcze w całym kraju to osoby młode, które dotychczas nie zajmowały się pracą na rzecz samorządu, zostały one skutecznie zablokowane przez panujący w izbach od wielu lat układ".

– Bez wątpienia kampania zachęcająca do udziału w wyborach przyniosła pewne efekty. Mimo to doniesienia medialne o zmianie pokoleniowej we władzach izb są, niestety, mocno przesadzone. W większości izb nadal będzie rządzić „aptekarski beton” – informuje Kordian Dryka, przewodniczący Komisji Rewizyjnej OSF Perspektywa.

Stowarzyszenie ocenia, że "tam, gdzie wybory już się odbyły, na stanowisko prezesa zostały w większości wybrane ponownie te same osoby. Tak było m.in. w Białymstoku, Kaliszu, Zielonej Górze, Olsztynie, Rzeszowie, Krakowie i Gdańsku. Wyjątkiem od tej reguły jest Warszawa, gdzie prezesem, po raz pierwszy w historii Warszawskiej OIA, nie został właściciel apteki".

Dotychczasowa prezes stołecznej Izby szefowała OIA dwie kadencje, więc wybór nowej osoby był nieunikniony.

 

 

 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH