OSF Perspektywa 2030 komentuje wybory w izbach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OSF Perspektywa/ rynekaptek.pl   04-12-2015, 14:24

OSF Perspektywa 2030 komentuje wybory w izbach

Nie we wszystkich okręgowych izbach aptekarskich wybory przebiegają w spokojnej atmosferze. W kilku przypadkach nie obyło się bowiem bez przykrych incydentów - informuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów Perspektywa 2030.

Jak informuje Stowarzyszenie, w jednym z branżowych magazynów ukazał się niedawno artykuł, z którego wynika, że poza pojawieniem się na wyborach do Okręgowej Izby Aptekarskiej w Poznaniu farmaceuty, który w związku z udziałem w odwróconym łańcuchu dystrybucji leków stracił zezwolenie na prowadzenie aptek i wręczył łapówkę byłemu już prezesowi Wielkopolskiej ORA (skazanemu za jej przyjęcie na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata), nie odnotowano żadnych innych incydentów.

W opinii Stowarzyszenia, rzeczywistość jest jednak inna. – Stowarzyszenie jest zaniepokojone informacjami docierającymi do nas od farmaceutów na temat różnych nieprawidłowości, które nie powinny mieć miejsca – mówi dr n. farm. Marek Malinowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „PERSPEKTYWA 2030”.

Władze Stowarzyszenia uważają także, że "pomimo że wielu delegatów wybranych na okręgowe zjazdy sprawozdawczo-wyborcze w całym kraju to osoby młode, które dotychczas nie zajmowały się pracą na rzecz samorządu, zostały one skutecznie zablokowane przez panujący w izbach od wielu lat układ".

– Bez wątpienia kampania zachęcająca do udziału w wyborach przyniosła pewne efekty. Mimo to doniesienia medialne o zmianie pokoleniowej we władzach izb są, niestety, mocno przesadzone. W większości izb nadal będzie rządzić „aptekarski beton” – informuje Kordian Dryka, przewodniczący Komisji Rewizyjnej OSF Perspektywa.

Stowarzyszenie ocenia, że "tam, gdzie wybory już się odbyły, na stanowisko prezesa zostały w większości wybrane ponownie te same osoby. Tak było m.in. w Białymstoku, Kaliszu, Zielonej Górze, Olsztynie, Rzeszowie, Krakowie i Gdańsku. Wyjątkiem od tej reguły jest Warszawa, gdzie prezesem, po raz pierwszy w historii Warszawskiej OIA, nie został właściciel apteki".

Dotychczasowa prezes stołecznej Izby szefowała OIA dwie kadencje, więc wybór nowej osoby był nieunikniony.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH