OSF Perspektywa 2030 szuka kandydatów na listy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: perspektywa2030.org/ rynekaptek.pl   14-08-2015, 08:16

OSF Perspektywa 2030 szuka kandydatów na listy Wybory także wśród farmaceutów

W najbliższych miesiącach odbywać się będą wybory do samorządu aptekarskiego. Od ich wyniku zależy, w którą stronę pójdzie polskie aptekarstwo, w jakich warunkach prawnych i ekonomicznych będziemy my, farmaceuci, pracować - przypomina Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów Perspektywa 2030.

Tuż po wakacjach, a więc we wrześniu i październiku, odbywać się będą wybory do Okręgowych Izb Aptekarskich, mające wyłonić delegatów na kolejne zjazdy, w tym na najważniejszy, Krajowy Zjazd Aptekarzy.

"Tym samym, w ciągu najbliższych miesięcy zostanie wybrany nowy skład samorządu zawodowego, który będzie reprezentował nasze sprawy przez następne cztery lata. Jak istotne są te wybory, wiemy wszyscy. Od ich wyniku zależy, w którą stronę pójdzie polskie aptekarstwo, w jakich warunkach prawnych i ekonomicznych będziemy my, farmaceuci, pracować" - przypomina OSF Perspektywa 2030 i dodaje:

"Jednak już teraz, w letnie miesiące, powinniśmy zaangażować się w wyborcze obowiązki. Nie odkładajmy naszej aktywności na potem, np. w sprawie decyzji o chęci kandydowania".

Zgłaszając swoją kandydaturę na zebraniu wyborczym, koniecznym jest uzyskanie odpowiednio dużego poparcia podczas głosowania. Jak informuje Stowarzyszenie, gromadzi wokół siebie osoby aktywne, chcące zmian i poszukuje osób chętnych do kandydowania na delegatów.

"Apelujemy o przekazywanie nam, bądź Państwa koordynatorom/managerom danych osób, chcących uzyskać poparcie w wyborach, których terminarz podadzą Państwu właściwe OIA, jak i nasze Stowarzyszenie. Jeśli pozostaniemy bierni, po raz kolejny zostanie nam tylko narzekanie, frustracja i kolejne stracone lata" - ocenia OSF.

Przypomina: "Główny cel Stowarzyszenia to zainicjowanie działań na rzecz zmiany modelu polskiego aptekarstwa w kierunku rozwiązań stosowanych od lat w najbardziej rozwiniętych krajach Unii Europejskiej, gdzie apteka jest miejscem opieki nad pacjentem, a farmaceuta jego doradcą i powiernikiem".

"Bezwzględnym warunkiem do osiągnięcia powyższego celu jest nowocześnie myślący, sprawnie działający samorząd aptekarski, łączący, a nie dzielący środowisko, gotowy do przeprowadzenia istotnych reform. Czas na zmiany, zgłaszajmy się, bo kolejna szansa dopiero za cztery lata" - apelują władze Stowarzyszenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH