OSP Perspektywa 2030 otwarta na wszystkich farmaceutów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OSP Perspektywa 2030/ rynekaptek.pl   23-04-2015, 18:14

OSP Perspektywa 2030 otwarta na wszystkich farmaceutów Stowarzyszenie zaprasza do współpracy

23 kwietnia, po raz pierwszy od powołania w marcu br. Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „Perspektywa 2030”, spotkał się jego zarząd.

– Ustaliliśmy strategię działania na najbliższe tygodnie – poinformował prezes, dr n. farm. Marek Malinowski.

Dodał, że Stowarzyszenie będzie się skupiać w głównej mierze na unowocześnieniu aptekarstwa w Polsce i dostosowaniu go do norm obowiązujących już od dawna na świecie.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów „Perspektywa 20130” zawiązało się 25 marca br. w Warszawie jako organizacja skupiająca głównie farmaceutów pracujących w aptekach, lecz niebędących ich właścicielami. W spotkaniu założycielskim wzięło udział 59 osób z całego kraju.

– Jesteśmy organizacją otwartą na wszystkich farmaceutów, nie zamykamy się wyłącznie na tych, którzy pracują w aptekach sieciowych. Może do nas dołączyć każdy, kto identyfikuje się z naszymi celami: wdrożeniem w życie zmian zawartych w dokumencie Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, zatytułowanym „Perspektywy rozwoju farmacji w Polsce do roku 2030” i wprowadzeniem parytetów w wyborach do izb aptekarskich. Dwie trzecie członków naszego Stowarzyszenia stanowią kobiety – przypomina Agnieszka Kwiecińska, członek zarządu Stowarzyszenia.

– Zgodnie z „Perspektywami rozwoju farmacji w Polsce do roku 20130”, opracowanymi przez autorytety w dziedzinie farmacji: dr hab. Agnieszkę Skowron, dr Bożenę Karolewicz, dr Lucynę Bułaś, dr Mariolę Drozd i mgr Joannę Machalską, będziemy dążyć do zwiększenia zakresu usług aptecznych. Stowarzyszenie skupia młode pokolenie farmaceutów. Wielu z nas pracowało już w aptekach Europy Zachodniej i wie, na czym powinna się opierać opieka farmaceutyczna. W krajach, w których jest ona rozwinięta, duża część drobnych problemów zdrowotnych jest konsultowana i rozwiązywana w pierwszej kolejności przez farmaceutów – dodaje Jakub Wilczok, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „Perspektywa 2030”.

– W interesie obywateli jest łatwe dotarcie do aptek. Remedium na złą kondycję finansową aptek nie jest ich likwidacja, ale zwiększenie ilości oferowanych przez farmaceutów usług farmaceutycznych. Dlatego niezbędne jest rozwinięcie dialogu i współpracy z lekarzami – podkreśla wiceprezes Stowarzyszenia „Perspektywa 2030”, Wojciech Łubieński.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH