OZZL: czy wreszcie lekarze nie będą musieli wskazywać odpłatności?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OZZL/rynekaptek.pl   04-11-2016, 12:40

OZZL: czy wreszcie lekarze nie będą musieli wskazywać odpłatności? OZZL od dawna walczy o zniesienie obowiązku oznaczania poziomu odpłatności za leki refundowane.

Za niewłaściwe wskazanie odpłatności za leki wypisane przez lekarza na recepcie grożą kary pieniężne. Obowiązek wskazywania takiej odpłatności jest ewenementem na skalę światową – uważają lekarze z OZZL. Chcą zmian.

W związku ze zmianą listy leków refundowanych, która obowiązuje od 1 listopada br., w przypadku ponad 900 leków zmieniła się cena detaliczna, zmiana wysokości dopłaty pacjenta objęła 891 leków, z kolei z listy usunięto 22 preparatów, a dodano 131 nowych pozycji.

Łącznie pewne zmiany w refundacji dotyczą 1 826 leków.

Obecnie lista leków aktualizowana jest co dwa miesiące, a lekarze, aby być z nimi na bieżąco i prawidło wypisywać recepty muszą dokładnie zapoznać się ze zmianami w cenach leków. Zdaniem Ogólnego Związku Zawodowego Lekarzy należy jak najszybciej znieść obowiązek odznaczenia odpłatności za leki.

- Obecny minister zdrowia Konstanty Radziwiłł i wiceminister Krzysztof Łanda, zanim objęli swoje stanowiska w ministerstwie, uważali i głosili to publicznie, że należy ten obowiązek jak najszybciej uchylić. Są w ministerstwie już prawie rok. Kiedy zrealizują swoje postulaty ? – pyta OZZL.

Zgodnie z zapowiedziami resortu zdrowia, lista leków refundowanych ma być aktualizowana co trzy miesiące.

Więcej: http://www.ozzl.org.pl/

 Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH