OZZL: w służbie zdrowia nie ma "dobrej zmiany"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OZZL/ rynekaptek.pl   06-10-2016, 11:24

OZZL: w służbie zdrowia nie ma "dobrej zmiany" OZZL nie zgadza się z prezesem PiS, że brak wzrostu nakładów na lecznictwo w najbliższych latach (co planuje obecny rząd) jest usprawiedliwiony trudną sytuacją budżetu państwa

Program reformy przedstawiony przez Ministra Zdrowia jest „przelewaniem z pustego w próżne” i bez szybkiego i istotnego wzrostu nakładów na lecznictwo nie przyniesie poprawy sytuacji chorych ani pracowników medycznych - uważa OZZL.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy wyraził zadowolenie, że prezes Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Solidarność" zauważył, że związki zawodowe reprezentujące pracowników ochrony zdrowia są nierówno traktowane przez rząd i przez premier Beatę Szydło.

- Porozumienie Zawodów Medycznych, skupiające 9 ogólnopolskich związków zawodowych i będące najbardziej reprezentatywnym przedstawicielstwem prawie 600 tysięcy pracowników ochrony zdrowia nie może od pół roku uzyskać zgody na spotkanie z premier rządu RP, a działacze innego związku, o którym prezes PiS wyraził się, że rządzący są mu szczególnie przychylni, spotykają się z panią premier natychmiast po bezprawnym okupowaniu siedziby Ministerstwa Zdrowia. Takie zachowanie stanowi zachętę dla pozostałych związków zawodowych do nielegalnych działań - pisze w oświadczeniu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

OZZL nie zgadza się z prezesem PiS, że brak wzrostu nakładów na lecznictwo w najbliższych latach (co planuje obecny rząd) jest usprawiedliwiony trudną sytuacją budżetu państwa.

- Tłumaczenie takie przedstawiane jest przez kolejne rządy od 25 lat. Tak już długo polska służba zdrowia czeka w kolejce na lepsze traktowanie. W tym czasie setki miliardów złotych powędrowały z budżetu państwa do różnych gałęzi gospodarki: na restrukturyzację i dofinansowanie kopalń, banków, rolnictwa, energetyki, kolei…. . A są to przecież wszystko dziedziny, które sprzedają swoje produkty lub usługi, inaczej niż służba zdrowia, której świadczenia są „rozdawane” potrzebującym za darmo - czytamy w oświadczeniu.

OZZL wyjaśnia dalej "Błędem rządu jest traktowanie ochrony zdrowia jako dziedziny gorszego rodzaju, która musi ustąpić innym priorytetom. Wbrew opinii prezesa PiS w służbie zdrowia nie ma dobrej zmiany. Program reformy przedstawiony przez Ministra Zdrowia jest „przelewaniem z pustego w próżne” i bez szybkiego i istotnego wzrostu nakładów na lecznictwo nie przyniesie poprawy sytuacji chorych ani pracowników medycznych".

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE