OZZPiP: zwolnienia personelu zbyt pochopne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Dziennik Zachodni/rynekaptek.pl   10-11-2016, 11:43

OZZPiP: zwolnienia personelu zbyt pochopne Zdaniem związków, decyzja dyrektora była niesprawiedliwa i pochopna.

To stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. Nie wszyscy byli tego dnia na Patologii Ciąży - pisze Związek Pielęgniarek i Położnych w obronie pracownic, które zostały zwolnione przez dyrektora szpitala w Starachowicach.

W opinii związków decyzja dyrektora była niesprawiedliwa i pochopna, a takie decyzje personalne można podejmować, jeśli będą konkretne zarzuty po zakończonym śledztwie prokuratorskim – podaje Dziennik Zachodni.

Dyrektor PZOZ w Starachowicach Grzegorz Fitas zdecydował o rozwiązaniu umowy o pracę ze wszystkimi osobami, które były na dyżurach feralnego 2 listopada. W tym dniu kobieta w 8 miesiącu ciąży urodziła na podłodze w sali szpitalnej martwe dziecko.

Podczas wtorkowej (8 listopada) Rady Społecznej Państwowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala okazało się, że wypowiedzenia mają być szykowane dla dziewięciu osób, nie ośmiu, jak wcześniej podawano. To ordynator, dwoje lekarzy i sześć położnych.

Dyrektor zwrócił się do Związku o wydanie opinii w sprawie zmiany warunków pracy i płacy sześciu położnych, w tym oddziałowej. Pismo zostanie doręczone do dyrektora w czwartek, 10 listopada.

Jest niemal pewne, że związkowcy negatywnie zaopiniują pismo dyrekcji i nie będzie ich zgody na zwolnienie nie tylko członkiń związku, ale wszystkich wskazanych przez dyrektora położnych. Położne jeszcze nie otrzymały wymówień. Spodziewają się, że nastąpi to w czwartek, 10 listopada.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH