Pachciarz: priorytetet będzie poprawa wizerunku NFZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   27-06-2012, 18:49

Współpraca z Ministerstwem Zdrowia, lepsze zarządzanie budżetem i poprawa wizerunku Funduszu - to priorytety, jakimi zamierza kierować się Agnieszka Pachciarz pełniąc funkcję prezesa NFZ.

Jak przyznaje nowa prezes Funduszu, brak współpracy z resortem zdrowia i środowiskiem medycznym doprowadził do problemów o jakich ostatnio było głośno.

- Zamierzam to zmienić. Fundusz musi działać w porozumieniu z resortem zdrowia. Musimy mieć wspólną wizję polityki zdrowotnej - podkreśliła wypowiadając się podczas środowej (27 czerwca) konferencji w Ministerstwie Zdrowia podczas, której nową prezes NFZ przedstawił minister Bartosz Arłukowicz.

Jednym ważniejszych zadań, jakie stawia sobie nowa prezes NFZ, jest wspólne z Ministerstwem Zdrowia doprowadzenie do nowej wyceny procedur medycznych. Tak by realnie pokrywały faktyczne koszty świadczeń.

- Chcemy premiować te ośrodki, które w sposób kompleksowy otaczają opiek chorych i mają sukcesy w leczeniu - podkreśla Pachciarz.

Jej zdaniem należy też wprowadzić ocenę jakości świadczonych usług. W opinii nowej prezes obecnie zbyt dużo pieniędzy jest marnotrawionych w systemie ochrony zdrowia.

- W ciągu ostatnich lat nakłady na ochronę zdrowia zdecydowanie wzrosły, jednak pacjent tego nie odczuł. To oznacza, że pieniądze są źle wydatkowane - przekonywała Agnieszka Pachciarz.

Kolejnym zadaniem jakie stawia sobie prezes, to naprawa nadszarpanego protestami i walkami ze środowiskiem medycznym wizerunku Funduszu. Jak zapowiedziała, przygotowywana jest nowa propozycja umów dla lekarzy uprawniających ich do wystawiania recept na leki refundowane. Nowe zapisy umów mają być przedstawione w ciągu najbliższych dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH