PARP akceptuje rozwiązania układowe Biomedu-Lublin

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Biomed-Lublin/ rynekaptek.pl   06-06-2016, 11:44

PARP akceptuje rozwiązania układowe Biomedu-Lublin

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek została zawiadomiona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) o zamiarze oddania głosu "za układem" w toczącym się przyspieszonym postępowaniu układowym spółki - informuje spółka.

- Oznacza to, że prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. akceptuje rozwiązania układowe zaproponowane przez spółkę w ramach prowadzonego postępowania restrukturyzacyjnego - czytamy w komunikacie.

PARP została zakwalifikowana do drugiej grupy propozycji układowych obejmujących wierzycieli publiczno-prawnych, zobowiązania wobec których spółka deklaruje spłacić w ciągu 12 miesięcy od zatwierdzenia układu. Agencja posiada wobec spółki wierzytelność w kwocie ponad 32 mln zł.

Emitent informować będzie o powzięciu informacji na temat oddaniu głosu przez innych kluczowych dla zatwierdzenia układu wierzycieli.

W kwietniu br. spółka podała, że sędzia komisarz wyznaczył termin zgromadzenia wierzycieli Biomed-Lublin w celu głosowania nad układem na 10 czerwca br.

W połowie stycznia br. Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek złożył do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód wniosek o otwarcie postępowania układowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH