Pat w Brodnicy: do porozumienia ws. dyżurów nie doszło

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pomorska.pl, LJ/ rynekaptek.pl   16-09-2016, 10:08

Pat w Brodnicy: do porozumienia ws. dyżurów nie doszło Sprawa dyżurów aptek powróci na kolejnym spotkaniu

Władze rady powiatu brodnickiego spotkały się z właścicielami aptek z Brodnicy, by porozmawiać o porozumieniu się w sprawie nocnych dyżurów aptek. Ale do takiej ugody nie doszło. Będą kolejne próby.

Podczas spotkania 13 września br. samorządowcy i aptekarze nie doszli do porozumienia. Od kilku miesięcy żadna apteka nie pełni nocnych dyżurów w mieście. W razie potrzeby, mieszkańcy mogą kierować kroki do szpitala - informuje "Gazeta Pomorska".

- Widzimy potrzebę zapewnienia mieszkańcom powiatu brodnickiego dostępu do leków w godzinach nocnych - mówią: wicestarosta Mariusz Klonowski i Roman Pytlasiński, przewodniczący Rady Powiatu. Sprawa dyżurów aptek powróci na kolejnym spotkaniu.

Jeszcze w roku 1990 w Brodnicy były tylko dwie apteki, obecnie jest ich 15 aptek, kilkanaście kolejnych na terenie powiatu. Jak podkreślają aptekarze, zbyt wiele aptek odbija się negatywnie na sytuacji finansowej placówek.

Problemem jest brak źródła finansowania kosztownych dyżurów. Samorząd nie chce wyłożyć na ten cel pieniędzy, a zamiast tego władze powiatu planowały uruchomienie całodobowej apteki przy szpitalu.

W tym celu ogłoszono przetarg na dzierżawę gruntu przy szpitalu, na którym zwycięzca mógłby zbudować aptekę. Poprzednie dwa przetargi nie spotkały się z zainteresowaniem inwestorów. 

Dlatego ogłoszono kolejny przetarg, a radni wracają do rozmów z aptekarzami. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH