Pelion poręcza za obligacje PGF

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pelion/ rynekaptek.pl   21-09-2015, 12:01

Pelion poręcza za obligacje PGF

Pelion S.A. ustanowił poręczenie na rzecz posiadaczy obligacji wyemitowanych przez Polską Grupę Farmaceutyczną S.A. w ramach programu emisji obligacji.

Zarząd spółki Pelion S.A. z siedzibą w Łodzi informuje, że w dniu 17 września 2015 r. udzielił poręczenia swojej spółce zależnej - Polskiej Grupie Farmaceutycznej S.A. - informuje spółka w komunikacie giełdowym.

Poręczyciel nieodwołalnie udziela poręczenia wierzytelności przysługujących każdorazowym posiadaczom obligacji wyemitowanych w ramach programu, którego maksymalna wartość nominalna w dacie emisji obligacji nie przekracza 300.000.000 zł z tytułu zapłaty wszelkich kwot do zapłaty wynikających z posiadanych przez nich obligacji, do łącznej maksymalnej wysokości 540.000.000 zł, obejmujących należność główną oraz kwotę odsetek, z uwzględnieniem ewentualnych kwot otrzymanych przez takiego obligatariusza od emitenta z tytułu kwot do zapłaty ("poręczenie").

Ponadto, nie w ramach poręczenia ale jako własne zobowiązanie, poręczyciel zobowiązuje się do wykonania świadczeń, które w warunkach emisji obligacji wyemitowanych w ramach programu opisane są jako świadczenia gwaranta ("Zobowiązania z Warunków Emisji").


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH