Pelion: słabsze wyniki finansowe oznaczają zwolnienia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   14-05-2012, 12:59

W I kwartale 2012 roku skonsolidowana sprzedaż Grupy Pelion Healthcare zmniejszyła się o 1%, w porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku.

Grupa wciąż jeszcze ponosi koszty wdrożenia koniecznych zmian, w tym zakończenia programu lojalnościowego, a także wprowadzenia nowych programów dla pacjentów. W rezultacie, wynik na poziomie EBITDA obniżył się o 27%, a na poziomie netto aż o 70% - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Otoczenie prawne dla hurtowej i detalicznej dystrybucji farmaceutycznej w Polsce stało się bardzo trudne i w dłuższym okresie czasu wymaga podjęcia określonych działań po stronie kosztowej.

Grupa Pelion zapowiada przeprowadzenie redukcji zatrudnienia. Do tej pory wypowiedzenia otrzymało już prawie 130 pracowników. Planuje się, że pracę może stracić kolejne 150 osób. Rozważana jest także optymalizacja sieci aptek w Polsce, poprzez sprzedaż blisko 10% posiadanych placówek.

W dalszym ciągu Pelion będzie realizować działania w zakresie obniżania zadłużenia netto Grupy, które na koniec marca br. spadło o blisko 46 mln zł w stosunku do końca 2011 r. oraz o blisko 190 mln zł w skali roku. Pomogło to poprawić wskaźniki zadłużenia, pomimo spadku wartości EBITDA.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH