Pelion współorganizatorem łódzkiego Dignity Day

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pelion/ rynekaptek.pl   18-10-2016, 15:47

Pelion współorganizatorem łódzkiego Dignity Day Światowy Dzień Godności powstał z inicjatywy trzech członków Światowego Forum Ekonomicznego

Śpiewaczka operowa Anna Cymmerman, posłanka na Sejm RP Małgorzata Niemczyk, sędzia Anna Maria Wesołowska, a także fotograf i wydawca Jacek Kusiński – spotkają się z młodzieżą łódzkich szkół, by rozmawiać o godności.

Spotkania odbędą się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Godności 18 i 19 października 2016 roku. Współorganizatorem i partnerem obchodów jest spółka Pelion - informuje firma w komunikacie.

Tegoroczny Dignity Day jest już dziewiątą edycją tego ogólnoświatowego wydarzenia. Tradycyjnie obchodzony jest w trzecią środę października. Tego dnia w szkołach na całym świecie odbywają się spotkania znanych osób z młodzieżą, poświęcone tematyce godności. W Polsce w obchodach Dignity Day uczestniczą szkoły m.in. z Łodzi i Warszawy.

W Łodzi pierwsze spotkania z młodzieżą odbędą się w tym roku już w we wtorek, 18 października. Tego dnia o godności z uczniami XXVI Liceum Ogólnokształcącego rozmawiać będzie utytułowana polska siatkarka, obecnie posłanka na Sejm RP Małgorzata Niemczyk.

W środę, 19 października odbędą się kolejne spotkania, których gośćmi będą: sędzia Anna Maria Wesołowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19), śpiewaczka operowa Anna Cymmerman (Gimnazjum nr 20), a także znany łódzki fotograf i wydawca Jacek Kusiński (Gimnazjum nr 17).

Celem akcji jest uwrażliwienie młodzieży na kwestie związane z poszanowaniem ludzkiej godności, a także zachęcenie jej do podejmowania działań promujących godność w trakcie trwania roku szkolnego. W organizację Dnia Godności w Łodzi od początku zaangażowani są wolontariusze firmy Pelion i DOZ Fundacji dbam o zdrowie.

Światowy Dzień Godności powstał z inicjatywy trzech członków Światowego Forum Ekonomicznego – Księcia Norwegii Haakona, norweskiego filozofa Pekka Himanena oraz amerykańskiego działacza społecznego Johna Hope Bryanta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH