Pelion z 9 proc. dynamiką wzrostu przychodów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pelion/ rynekaptek.pl   16-05-2016, 11:40

Pelion z 9 proc. dynamiką wzrostu przychodów

I kwartał 2016 r. przyniósł blisko 9-proc. dynamikę wzrostu przychodów Pelion. To efekt konsekwentnie realizowanej przez spółki strategii zwiększania sprzedaży - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Zwiększeniu przychodów towarzyszył wzrost EBITDA o 1,8% przy jednoczesnym nieznacznym spadku wskaźnika rentowności EBITDA o 0,1 pkt. proc. r/r. Wpływ na to miała m.in. realizowana przez firmę polityka obniżania marż w celu zagwarantowania pacjentom jak najlepszych cen - dodano w komunikacie.

Odnotowano wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży po I kwartale 2016 r. o 8,8% (przy czym w hurcie o 6,5%, a w detalu o 14,7%).

Polska Grupa Farmaceutyczna koncentrowała się na zapewnieniu terminowości i kompletności realizowanych dostaw oraz bezpieczeństwa obrotu lekami. Uruchomiła też model reklamacji za pośrednictwem platformy pharmbook.pl.

I kwartał 2016 r. był udany również dla linii biznesowej Pelion, tj. zaopatrzenia szpitali i usług logistycznych. Spółka PGF Urtica utrzymała wysoki udział w rynku zaopatrzenia szpitali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH