Pelion żegna się z giełdą

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Puls Biznesu/rynekaptek.pl   14-03-2017, 11:03

Pelion żegna się z giełdą Zarząd Pelionu daje 52,33 zł za akcję

19 lat na giełdzie - i wystarczy. Założyciele Pelionu, pełniący funkcje prezesa - Jacek Szwajcowski i wiceprezesa - Zygmunt Molenda, postanowili sprzedać akcje spółki i wycofać ją z giełdy – informuje Puls Biznesu.

Zarząd Pelionu daje 52,33 zł za akcję, czyli zaledwie o grosz więcej, niż wynosi średnia ważona notowań z sześciu ostatnich miesięcy i niewiele powyżej średniej z ostatnich trzech miesięcy. Zapisy mają być przyjmowane od 31 marca 2017 roku.

W akcjonariacie Pelionu jest kontrolowana przez nich spółka Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF), w której Jacek Szwajcowski ma dwie trzecie udziałów.

Założyciele Pelionu pośrednio i bezpośrednio mają 25,77 proc. akcji, dających 54,13 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Duża część tych papierów jest zastawem pod zaciągnięte właśnie kredyty, z których pieniądze mają pójść na sfinansowanie wezwania.

Pelion, kilka dni temu, podał wstępne, szacunkowe wyniki za rok 2016.

Miał w tym czasie 9,18 mld zł przychodów, czyli 8,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk ze sprzedaży wzrósł 0 7,4 proc., do 1,06 mld zł. Na pozostałych poziomach jednak spadał - zysk operacyjny był o ponad połowę niższy niż rok wcześniej i sięgnął 72,6 mln zł, a zysk netto wyniósł zaledwie 9,5 mln zł, czyli niemal dziesięciokrotnie mniej.

Więcej: https://www.pb.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH