Penta zapowiada ekspansję sieci aptek Dr. Max na nowych rynkach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   08-09-2016, 11:29

Penta zapowiada ekspansję sieci aptek Dr. Max na nowych rynkach Leonardo Ferrandino obejmie nowo utworzone stanowisko CEO Grupy Dr. Max

Grupa inwestycyjna Penta Investments zdecydowała o dalszej ekspansji sieci aptecznej Dr. Max i wejściu na nowe rynki zagraniczne (poza Czechy, Słowację i Polskę).

W związku z tymi planami, z początkiem października 2016 roku Leonardo Ferrandino obejmie nowo utworzone stanowisko CEO Grupy Dr. Max i będzie odpowiedzialny za zarządzanie operacjami grupy na wszystkich rynkach i jej dalszą ekspansję.

Leonardo Ferrandino, posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w sektorze farmaceutycznym. Przez 12 lat był związany z Admenta Italia, która jest częścią Grupy Celesio, międzynarodowego dystrybutora hurtowego i detalicznego oraz dostawcy usług dla sektora farmaceutycznego i ochrony zdrowia.

Po tym jak w pierwszych latach pełnił szereg funkcji w departamentach finansowych we Włoszech i Niemczech, objął stanowisko wiceprezesa i dyrektora finansowego odpowiedzialnego m.in. za departamenty finansów, IT oraz fuzji i przejęć (M&A). Począwszy od 2009 roku kierował operacjami detalicznymi w pionie Consumer Solutions Grupy, a następnie dywizją Pharmacy Solutions.

W 2012 roku Leonardo Ferrandino został członkiem Komitetu Wykonawczego Grupy Celesio, gdzie od 2014 roku był zaangażowany w rozwój operacji we Włoszech i Słowenii, jak również kierował działaniami sprzedażowymi i marketingowymi Grupy. Ponadto, był bezpośrednio odpowiedzialny za rozwój konceptu aptecznego European Pharmacy Network.

Sieć Dr. Max liczy obecnie blisko 930 aptek (w Czechach – 370 punktów, na Słowacji – 220 punktów, w Polsce – 338 punktów).

Polska jest postrzegana przez Pentę jako główny kierunek dalszej ekspansji sieci Dr. Max, ale planowane jest również wejście na nowe rynki europejskie najprawdopodobniej pod koniec 2016 roku. Penta rozpoczęła budowę sieci Dr. Max w 2004 r. Dzisiaj, Grupa Dr Max zatrudnia 6.232 pracowników, a w 2015 r. przychody grupy wyniosły 1,05 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH