Perma-Fix Medical otrzymał dofinansowanie z NCBiR

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ISBnews/rynekaptek.pl   29-12-2015, 14:11

Perma-Fix Medical otrzymał dofinansowanie z NCBiR Projekt znajdzie także zastosowanie w farmacji

Perma-Fix Medical podpisał umowę na wykonanie i finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) projektu "Nowatorski generator technetu (99Mo/99mTc) z mikroporowatym sorbentem na bazie chitozanu, wykorzystującym molibden 99Mo do zastosowań w diagnostyce izotopowej”.

Wartość projektu to 13,29 mln zł, w tym finansowanie z NCBiR wyniesie 10,02 mln zł – podaje ISBnews.

Projekt został złożony w ramach II konkursu strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych "Profilaktyka I Leczenie Chorób Cywilizacyjnych – Strategmed".

Projekt realizowany będzie poprzez konsorcjum, którego liderem jest Perma-Fix Medical, a pozostałymi członkami są:

- Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Ośrodek Radioizotopów POLATOM w Otwocku,

- Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi.

- Zakład Medycyny Nuklearnej, Centralny Szpital Kliniczny, Warszawski Uniwersytet Medyczny.

- Instytut Przemysłu Organicznego, Oddział w Pszczynie.

"Głównym celem powyższego projektu jest zaprojektowanie, skonstruowanie i zweryfikowanie funkcjonalności nowatorskiego generatora, zgromadzenie informacji związanych z jakościową i ilościową analizą chemicznych, radiochemicznych i radionuklidowych zanieczyszczeń, które może zawierać finalny produkt (eluat zawierający 99mTc) oraz przeprowadzenie badań dla zestawów farmaceutycznych, by spełniły one standardy Farmakopei Polskiej i Europejskiej" – czytamy na stronie spółki.

Wartość całego projektu realizowanego przez konsorcjum wynosi 13 290 597 zł, w tym wartość kosztów kwalifikowanych tego projektu wynosi także 13 290 597 zł. Zgodnie z warunkami umowy po spełnieniu określonych przez umowę warunków konsorcjum otrzyma od NCBiR dofinansowanie w kwocie 10 023 748 zł, z czego kwota 9 223 749 zł zostanie przeznaczona na realizację fazy badawczej a kwota 799 999 zł zostanie przeznaczona na realizację fazy przygotowań do wdrożenia, podano także.

W ramach całego konsorcjum Perma-Fix Medical uzyskał dofinansowanie w wysokości 2 934 790 zł, co stanowi ok. 47 % kosztów kwalifikowanych.

Pozostała kwota kosztów projektu (3 266 849 zł) zostanie pokryta ze środków własnych spółki. Do czasu otrzymania dofinansowania jest ona zobowiązana do finansowania projektu ze środków własnych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH