"Perspektywa 2030": idą wybory, weźmy sprawy w swoje ręce

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Perspektywa 2030/ rynekaptek.pl   10-06-2015, 09:41

"Perspektywa 2030": idą wybory, weźmy sprawy w swoje ręce Czas wyborów w samorządzie aptekarskim

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów "Perspektywa 2030" apeluje do aptekarzy o aktywny udział w wyborach do samorządu aptekarskiego i poparcie rekomendowanych przez OSF kolegów.

"W bieżącym roku odbywają się wybory do Okręgowych Izb Aptekarskich, mające wyłonić delegatów na kolejne zjazdy, w tym na najważniejszy, Krajowy Zjazd Aptekarzy. W ciągu najbliższych miesięcy zostanie wybrany nowy skład samorządu zawodowego, który będzie reprezentował sprawy aptekarzy przez następne cztery lata. Od tych wyborów zależy, w którą stronę pójdzie polskie aptekarstwo" - przypomina OSF i apeluje:

"Nadchodzący, gorący czas winien zmotywować nas, farmaceutów, do zaangażowania się w wyborcze obowiązki. Jeśli pozostaniemy bierni, po raz kolejny zostanie nam tylko narzekanie, frustracja i kolejne stracone lata. Dlatego apelujemy do Państwa o wzięcie spraw we własne ręce poprzez udział w wyborach".

Jak informuje OSF Perspektywa 2030, można to zrobić, korzystając z pomocy Stowarzyszenia, którego "głównym celem jest zainicjowanie działań na rzecz zmiany modelu polskiego aptekarstwa w kierunku rozwiązań stosowanych od lat w najbardziej rozwiniętych krajach Unii Europejskiej, gdzie apteka jest miejscem opieki nad pacjentem, a farmaceuta jego doradcą i powiernikiem".

W opinii OSF, "bezwzględnym warunkiem do osiągnięcia powyższego celu jest nowocześnie myślący, sprawnie działający samorząd aptekarski, łączący, a nie dzielący środowisko, gotowy do przeprowadzenia istotnych reform".

Organizacja zachęca do aktywnego udziału w wyborach, zarówno poprzez kandydowanie na delegatów do Okręgowych Izb Aptekarskich, jak i poprzez poparcie rekomendowanych przez Stowarzyszenie "Perspektywa 2030" koleżanek i kolegów. Bowiem "są to ludzie nowocześnie myślący, ze znajomością realiów nowoczesnego aptekarstwa w Polsce i na świecie".

Więcej: www.perspektywa2030.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH