Perspektywa 2030 przeciwko dzieleniu farmaceutów na lepszych i gorszych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OSF Perspektywa 2030/ rynekaptek.pl   18-01-2016, 14:03

Perspektywa 2030 przeciwko dzieleniu farmaceutów na lepszych i gorszych Stowarzyszenia prowadzą spór o to, kto kogo reprezentuje

W naszym statucie nie ma jakiegokolwiek zdania o reprezentowaniu przez nasze Stowarzyszenie interesów sieci aptecznych, co próbują opinii publicznej wmówić od wielu miesięcy przedstawiciele koncernu Neuca, działający we władzach Stowarzyszenia „Leki Tylko z Apteki” - informuje Stowarzyszenie Perspektywa 2030.

W ten sposób Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów Perspektywa 2030 odnosi się do informacji Stowarzyszenia "Leki Tylko z Apteki", które mają - zdaniem OSF - dyskredytować członków Stowarzyszenia.

"W naszym statucie nie ma jakiegokolwiek zdania o reprezentowaniu przez nasze Stowarzyszenie interesów sieci aptecznych, co próbują opinii publicznej wmówić od wielu miesięcy przedstawiciele koncernu farmaceutycznego Neuca, działający we władzach Stowarzyszenia „Leki Tylko z Apteki” oraz „Magazyn Aptekarski” należący do Grupy Neuca" - oświadcza Stowarzyszenie.

"Przyznajemy, iż w jednym z wywiadów udzielonych przez prezesa stowarzyszenia PERSPEKTYWA 2030, dr Marka Malinowskiego, pojawiła się deklaracja „zbudowania fundamentów współpracy z właścicielami sieci aptecznych”. Pan Bernat, prezes stowarzyszenia „Leki Tylko z Apteki”, pyta w przytoczonym powyżej artykule, odnosząc się do tej właśnie wypowiedzi: „Czy nie jest to deklaracja, że w ramach Perspektywy w niespotykanej relacji właściciel – pracownik wspólnie wymyślą jak polską farmację poprawić?" - pada w komunikacie.

- Odpowiadając na to, chcemy podkreślić, iż pomysł na poprawienie polskiej farmacji powstał m.in. już w 2013 roku i został zawarty w dokumencie pod nazwą „Perspektywy rozwoju farmacji w Polsce do roku 2030”. Jest to dokument Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, który stał się głównym integratorem naszego środowiska i wyznacznikiem naszych działań - wyjaśnia Perspektywa 2030.

Zarząd Stowarzyszenia dodaje, że jak najbardziej podtrzymuje konieczność „zbudowania fundamentów współpracy z właścicielami sieci aptecznych”, ponieważ w jego opinii dzielenie środowiska farmaceutycznego jest złą praktyką, za którą odpowiadają m.in. działania PR-owe Neuca oraz część dotychczasowych władz samorządu aptekarskiego.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH