Perspektywa 2030 pyta o sprawę Tadeusza Bąbelka

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OSF Perspektywa 2030/ rynekaptek.pl   17-08-2016, 14:32

Perspektywa 2030 pyta o sprawę Tadeusza Bąbelka Organizacja wraca do sprawy Tadeusza Bąbelka

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów Perspektywa 2030 zwraca się do Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wielkopolskiej OIA o zajęcie stanowiska w sprawie informacji dot. dr Tadeusza Bąbelka.

"W związku z informacjami medialnymi zamieszczonymi 11.08.2016 na stronie jednego z portali dotyczącymi rzekomego umorzenia postępowania wobec byłego prezesa Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, a następnie usunięciem tekstu, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów Perspektywa 2030 zwraca się uprzejmie do Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wielkopolskiej OIA o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie - informuje OSF w komunikacie prasowym.

Przypomina, że 11 sierpnia 2016 na stronie jednego z portali zamieszczony został artykuł pt. „Tadeusz Bąbelek uniknie kary?” omawiający kwestię rzekomego umorzenia postępowania przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

"Należy tu przypomnieć, iż dr n. farm. Tadeusz Bąbelek został skazany 14 października 2015 r. prawomocnym wyrokiem poznańskiego sądu na półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, grzywnę oraz 5-letni zakaz sprawowania funkcji w samorządzie aptekarskim. Wysokość kary została zaproponowana przez prokuratora w uzgodnieniu z oskarżonym, który, początkowo nie przyznając się do winy, ostatecznie postanowił dobrowolnie przyjąć karę" - przypomina Stowarzyszenie w komunikacie.

"Oskarżony został zatrzymany w styczniu 2015 r. podczas kontrolowanego wręczenia łapówki - w związku z uzależnieniem wydania pozytywnych rękojmi dotyczących otwarcia i prowadzenia aptek, a także wydania pozytywnych opinii dotyczących kierowników aptek w Poznaniu, od korzyści majątkowej – były prezes wielkopolskiej ORA żądał jakoby 120 tys. zł, po czym przyjął część tej kwoty – 50 tys. (inf. na podstawie doniesień farmacja.pl, polskatimes.pl, Rynekaptek.pl)" - kontynuuje OSF.

"W związku z treścią zamieszczonego, a następnie usuniętego tekstu, Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Perspektywa 2030 uprzejmie prosi władze NRA o zajęcie stanowiska: zarówno w kwestii podnoszonej w artykule, jak również w związku z zamieszczeniem, a następnie usunięciem artykułu – także mając na uwadze członkostwo w Warszawskiej ORA prezesa zarządu spółki, do której należy portal" - czytamy w komunikacie.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH