Perspektywa 2030: weźmy zawodowe problemy w swoje ręce

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OSF Perspektywa 2030/ rynekaptek.pl   05-05-2015, 12:33

Perspektywa 2030: weźmy zawodowe problemy w swoje ręce

W styczniu 2016 r. odbędzie się VII Krajowy Zjazd Aptekarzy, który wyłoni nowe władze samorządu aptekarskiego. W wyborach tych mamy nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek uczestniczyć - zauważa dr n. farm. Marek Malinowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „PERSPEKTYWA 2030”.

Wybory te z pewnością umożliwią dokonanie oceny dotychczasowych kierunków i efektów działań jego obecnych władz, a nam mogą przynieść możliwość zmiany statusu zawodowego i społecznego. To wielka szansa dla nas, pracowników aptek, abyśmy mogli aktywnie wpływać na działania naszego samorządu poprzez bezpośrednie uczestniczenie w jego pracach - dodaje dr Malinowski w liście skierowanym do farmaceutów.

Przypomina, że Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne stworzyło w roku 2013 dokument „Perspektywy rozwoju farmacji w Polsce do roku 2030”. Omawia on szczegółowo zakres usług farmaceutycznych, które powinny być świadczone w aptece, precyzyjnie określa sposób wdrożenia i kierunki rozwoju opieki farmaceutycznej, a także proponuje zadania dla samorządu zawodowego.

Niektóre z nich to:
- promowanie jakości usług farmaceutycznych świadczonych w aptekach ogólnodostępnych,
- przygotowanie strategii organizacyjnej i prawnej dla rozwoju praktyki farmaceutycznej,
- aktywne poszukiwanie funduszy na wspieranie działań w obszarze praktyki farmaceutycznej,
- powołanie stałego przedstawiciela przy Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, działającego aktywnie na rzecz poprawy praktyki farmaceutycznej,
- wypracowanie modelu współpracy i podziału odpowiedzialności za farmakoterapię pomiędzy lekarzami i farmaceutami.

"Te propozycje, tak bardzo istotne zarówno dla farmaceutów, jak i dla pacjentów, czekają na realizację. Dlatego apelujemy do Was, Koleżanki i Koledzy, o szeroki i aktywny udział w najbliższych wyborach do naszego samorządu. Wybierzmy do niego tych, którzy faktycznie chcą poprawić wizerunek polskiej apteki i wdrożyć w życie nowoczesne, europejskie, profesjonalne traktowanie pacjenta. Naszym zadaniem jest zapewnienie społeczeństwu wsparcia, w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie. Bez aktywnego samorządu nie zdołamy tego uczynić, a nasza rola w systemie ochrony zdrowia będzie coraz bardziej marginalizowana" - apeluje szef Stowarzyszenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH