Petycja: ratownicy "szpitalni" też powinni zarabiać więcej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   27-12-2017, 10:04

Petycja: ratownicy "szpitalni" też powinni zarabiać więcej Podmioty lecznicze nie otrzymują środków na zaspokojenie słusznych w tym zakresie oczekiwań ratowników, wykonujących swoje zadania zawodowe w innych jednostkach organizacyjnych szpitali (fot. archiwum)

Dyrektor szpitala w Wągrowcu napisał do Ministra Zdrowia petycję, w której dopomina się uregulowania kwestii wynagrodzeń ratowników medycznych wykonujących swoje zadania zawodowe w jednostkach organizacyjnych szpitali.

Jak zauważa dyrektor, "zawarte w Warszawie porozumienie z organizacjami związków zawodowych zobowiązuje NFZ do przekazywania środków wyłącznie dla ratowników zatrudnionych w pozaszpitalnym systemie ratownictwa medycznego".

- Podmioty lecznicze nie otrzymują natomiast środków na zaspokojenie słusznych w tym zakresie oczekiwań ratowników, wykonujących swoje zadania zawodowe w innych jednostkach organizacyjnych szpitali. Również ta kwestia wymaga jednoznacznego formalno-prawnego uregulowania, w szczególności poprzez zabezpieczenia odpowiednich na ten cel środków dla podmiotów leczniczych, zatrudniających ratowników medycznych - ocenia dr Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH