PGF nie odwołuje dobrych prognoz

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Tomasz Dąbrowski/rynekaptek.pl   31-08-2011, 06:03

PGF nie odwołuje dobrych prognoz

Polska Grupa Farmaceutyczna liczy zyski i zastanawia się nad konsekwencjami wejścia w życie ustawy refundacyjnej. Już teraz czyni starania, by na Święta Wielkanocne na półkach aptecznych były dostępne wszystkie leki z oferty DOZ.

Polska Grupa Farmaceutyczna opublikowała oficjalne wyniki finansowe za pierwszych sześć miesięcy 2011 roku. Na słabym wyniku netto (22,4 mln zł zysku netto wobec 33,2 mln zł uzyskanych w analogicznym okresie roku poprzedzającego) zaważył wynik netto osiągnięty w drugim kwartale.

Było to jedynie 5 mln zł. Jacek Dauenhauer, wiceprezes Grupy ds. strategii finansowej i rozwoju, wyjaśnia krótko: - Zbiegły się kwestie rozliczeń i promocji. Zdaniem Jacka Szwajcowskiego, prezesa PGF, przedsiębiorstwu udało się uzyskać najwyższą sprzedaż ze wszystkich spółek publicznych zajmujących się w Polsce tym typem działalności: - Z punktu widzenia wielkości sprzedaży (1,564 mld zł) drugi kwartał oceniamy jako bardzo dobry. Wynik jest obciążony inwestycjami w rynek, programami marketingowymi.


Pozostaniemy liderem

Mimo iż zarząd nie ukrywa, że minione miesiące nie były dobre dla rynku, to jednak wciąż nie widzi powodów, aby korygować swe (opublikowane na początku bieżącego roku) przewidywania, co do uzyskania w całym 2011 roku dwucyfrowej dynamiki przychodów.- Środki zainwestowane w drugim kwartale powinny zaowocować systematycznie rosnącym udziałem w rynku, stąd istnieje duże prawdopodobieństwo, że liderem pod względem przychodów pozostaniemy nie tylko w drugim kwartale, ale przez cały rok – mówi Ignacy Przystalski, wiceprezes PGF ds. sprzedaży i marketingu.Zarząd spodziewa się natomiast, że w czwartym kwartale może wystąpić wiele nieoczekiwanych zdarzeń, ponieważ rynek będzie starał się przygotować na zmiany wchodzące od przyszłego roku.

Poszerzanie asortymentu


- W związku z nowymi listami refundacyjnymi może zdarzyć się, że leki skreślone z tych list przestaną sprzedawać się – deliberuje prezes Szwajcowski.I przekonuje, że "abstrahując od sytuacji na rynku” mogą zaistnieć czasowe perturbacje z dostępnością preparatów w gorzej zaopatrzonych hurtowniach i aptekach. Nie będzie to jednak dotyczyć PGF, choć i menedżerowie Grupy głowią się nad tym, ile osób powinno być w aptekach w okresie przedświątecznym. comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH