PGF o swoim systemie dystrybucji do aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PGF/ rynekaptek.pl   04-05-2016, 14:48

PGF o swoim systemie dystrybucji do aptek

Profesjonalny serwis logistyczny to fundament pracy apteki. Efektywny system pozwala skrócić czas oczekiwania na leki do minimum – mówi Marcin Majchrzak, wiceprezes Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

Badania Harvard Business Review pokazały, że o atrakcyjności apteki przesądza w główniej mierze dostępność leków.

- Na polskim rynku farmaceutycznym jest ponad 29 tysięcy produktów, jednak większość aptek może pomieścić w swoim magazynie najwyżej 8 tysięcy pozycji. Istotna jest wiedza pozwalająca na trafne oszacowanie popytu i właściwy wybór produktów - ocenia PGF i zachęca do skorzystania z takich narzędzi jak aplikacje dot. zarządzania kategorią czy optymalizacji magazynu.

Serwis logistyczny PGF opiera się na sprawnej dystrybucji oraz zautomatyzowanym systemie, który samodzielnie weryfikuje i dzieli zamówienia w zależności od tego, z jakiego magazynu mają być realizowane.

Zamówienia złożone przez farmaceutów trafiają do automatycznego pakowania. Wiele pozycji wymaga jednak odpowiednich warunków przechowywania i takie produkty dokładane są osobno.

PGF posiada łącznie 14 magazynów: centralny – realizujący duże zamówienia pakietowe – zlokalizowany w Łodzi oraz 13 regionalnych w całej Polsce.

Dysponuje powierzchnią magazynową wynoszącą 70 tys. m2 i flotą liczącą kilkaset pojazdów. Wszystkie magazyny położone są nie dalej niż w promieniu 120 kilometrów od aptek.

Obecnie większość aptek funkcjonuje w systemie 2 dostaw dziennie – w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych. Spółka realizuje dziennie ponad 20 tysięcy zamówień.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH