PGF: ten system usprawnia obsługę reklamacji i zwrotów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PGF/ rynekaptek.pl   08-06-2016, 12:24

PGF: ten system usprawnia obsługę reklamacji i zwrotów

Kilka miesięcy temu Polska Grupa Farmaceutyczna uruchomiła system obsługi reklamacji i zwrotów. Jest to nowa funkcja dostępna na portalu pharmbook.pl  Od 1 maja br. proces reklamacji jest realizowany wyłącznie w tej formie.

Platforma pharmbook.pl jest narzędziem przeznaczonym dla farmaceutów i właścicieli aptek. Portal oferuje szereg funkcjonalności pozwalających sprawnie zarządzać zakupami i administrowaniem w aptece - informuje PGF w komunikacie prasowym.

Z jednej strony daje aptekarzom możliwość przeglądania ofert promocyjnych, oferuje przestrzeń do wymiany informacji, doświadczeń i opinii, z drugiej zaś pozwala składać zamówienia oraz zarządzać  dokumentami, finansami i płatnościami.

PGF usprawnił system obsługi reklamacji i zwrotów poprzez wprowadzenie nowej funkcji na portalu pharmbook.pl. Teraz, dzięki automatyzacji i zintegrowaniu z systemem transakcyjnym mechanizm obsługi procesów zwrotu pozwala na znaczne przyśpieszenie i ułatwienie procedury reklamacyjnej.

Obsługa zwrotów i reklamacji za pośrednictwem pharmbook.pl została aktywowana kilka miesięcy temu. Z tego względu od 1 maja br. proces reklamacji jest realizowany wyłącznie w tej formie.

Wyszukiwarka ułatwia odnalezienie przedmiotu reklamacji poprzez: nazwę preparatu, numer serii, datę ważności, kod kreskowy, czy numer faktury, a następnie podpowiada, jakie dane należy uwzględnić w protokole reklamacji, likwidując tym samym możliwość błędnego wypełnienia.

Reklamację lub zwrot można utworzyć zarówno w odniesieniu do całej faktury, jak i dowolnie wybranych pozycji. Na portalu dostępny jest stały podgląd faktur wystawionych przez PGF; możliwe jest także złożenie reklamacji dotyczącej towarów zakupionych w ramach dystrybucji bezpośredniej (Astra Zeneca, GlaxoSmithKline). Dokumentacja jest archiwizowana w wersji elektronicznej i dostępna on-line bez ograniczeń czasowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH