PGF: współpracujące z nami apteki notują wyższą sprzedaż

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PGF/ rynekaptek.pl   24-11-2015, 15:03

PGF: współpracujące z nami apteki notują wyższą sprzedaż

W Polsce rośnie wartość rynku aptecznego, jednak w 2014 roku zamknięto około 10% aptek, z czego dwie trzecie stanowiły małe placówki. Jak przekonuje PGF, udział w programie spółki pomaga aptekom osiągać lepsze wyniki.

W ostatnim badaniu IMS Health liczba placówek indywidualnych zanotowała widoczny spadek o 3,9% względem poprzedniego okresu (rok do roku). Jak informuje PGF, wyjątek w tej grupie stanowią apteki, które przystąpiły do programu Zdrowy Wybór prowadzonego przez Polską Grupę Farmaceutyczną.

W zestawieniu z danymi rynkowymi ilustrującymi sprzedaż w segmencie 1-14, apteki korzystające z programu wykazują dwukrotnie szybszą dynamikę wzrostu niż rynek.

- Sprzedaż aptek, które współpracują z PGF w ramach programu Zdrowy Wybór, regularnie wzrasta
i przełamuje trendy rynkowe. Nasi klienci mają dostęp do najlepszych ofert promocyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań pozwalających konkurować na coraz bardziej wymagającym rynku – podkreśla Marcin Majchrzak, wiceprezes PGF.

Analiza danych sprzedażowych zrealizowana dla PGF potwierdza, że wyniki aptek indywidualnych korzystających z innowacyjnych narzędzi oferowanych przez program Zdrowy Wybór, rosną względem rynku. Oznacza to, że ich pozycja rynkowa jest umocniona, podczas gdy inne apteki indywidualne nadal borykają się z problemami, w wyniku których część z nich musi zakończyć działalność.

Według badania rynku przeprowadzonego przez IMS Health w trzecim kwartale 2015, na rynku aptek panuje stagnacja. Segment aptek indywidualnych regularnie i powoli traci udział, szczególnie wartościowy, na rzecz coraz szybciej rozwijających się dużych sieci aptek. Placówki sieciowe, stanowiące nieco ponad 1/3 wszystkich aptek działających na rynku, odpowiadają za ponad połowę obrotów generowanych przez blisko 14,5 tysiąca polskich aptek.

Ze wsparcia marketingowego i pakietu narzędzi handlowych oferowanych przez Zdrowy Wybór korzysta blisko 2 tys. aptek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH