PGF: zaopatrujemy regularnie w leki 10 tys. aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   23-07-2015, 09:16

PGF: zaopatrujemy regularnie w leki 10 tys. aptek PGF o swojej współpracy z producentami leków

PGF przetwarza dane dotyczące miliona opakowań dziennie. Wiemy, jak opanować przytłaczającą liczbę informacji oraz jak zamienić je na użyteczną wiedzę - mówi w wywiadzie dla portalu rynekaptek.pl Wojciech Kuczyński, prezes PGF.

Rynek Aptek: Jak pozycjonuje się w działalności PGF współpraca z producentami?

Wojciech Kuczyński: Od ponad 20 lat blisko współpracujemy z największymi firmami farmaceutycznymi, ale także z mniejszymi dostawcami. Stała oferta PGF zawiera aż 25 tysięcy pozycji – są to leki wydawane na receptę, leki OTC, suplementy diety, produkty medyczne, materiały opatrunkowe i wiele innych. Ponadto, od kilku lat firma aktywnie rozwija segment usług oferowanych producentom.

RA: Z iloma producentami leków współpracuje spółka obecnie?

WK: Obecnie współpracujemy z 850 producentami leków. Dla około 200 z nich świadczymy usługi, polegające nie tylko na dystrybucji, ale również na budowaniu sprawnie funkcjonującego i efektywnego kosztowo modelu biznesowego.

RA: Jakie przewagi konkurencyjne posiada PGF w relacjach z producentami na rynku hurtu?

WK: Przede wszystkim PGF to nie tylko hurtownia – mamy doświadczenie i wiedzę w dziedzinie analizy danych rynkowych, sprzedaży, marketingu i logistyki. Dziś przedsiębiorstwa stoją przed wyzwaniem jak opanować przytłaczającą liczbę informacji oraz jak zamienić je na użyteczną wiedzę. PGF przetwarza dane dotyczące miliona opakowań dziennie. Producenci zmagają się z podobnym wyzwaniem – potrzebują danych, aby móc świadomie analizować rynek. Przy dzisiejszym tempie życia i działalności wygrywa ten, kto ma dostęp do natychmiastowych, odpowiednio przeanalizowanych danych i to właśnie oferujemy partnerom.

RA: Jakie są plany rozwoju działalności spółki, by zaproponować jeszcze lepszą ofertę producentom?

WK: Patrząc w przyszłość, planujemy wprowadzenie programów poprawiających efektywność analizy i kontroli danych. Ponadto od kilku lat wprowadzamy usługi mające na celu ulepszanie lub uzupełnianie gotowych modeli biznesowych. Oferujemy szeroki wachlarz usług, począwszy od call center obsługiwanego przez przeszkolonych telemarketerów, poprzez wszelkiego rodzaju analizy danych sprzedażowych, a skończywszy na wyręczaniu producenta podczas wizyt przedstawicielskich – odciążając go zarówno czasowo, jak i finansowo.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH