PharmaNET: o nas, ale bez nas

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PharmaNET/ rynekaptek.pl   04-08-2015, 10:13

PharmaNET: o nas, ale bez nas Część środowiska aptecznego nie została zaproszona do dyskusji

Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET jest zaskoczony postawą organizatorów dzisiejszej (4 sierpnia br.) konferencji „Eliminowanie patologii z rynku farmaceutycznego”, którzy uniemożliwiają wymianę poglądów między różnymi środowiskami farmaceutów i właścicieli aptek - informuje Związek w komunikacie prasowym.

Chodzi o konferencję nt. patologii na rynku farmaceutycznym, organizowaną przez Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki, Stowarzyszenie Aptekarzy Tradycyjnych i Ruch Aptekarzy Polskich. 

"Organizatorzy konferencji zaprosili – jak piszą na stronie internetowej i w mailach – do udziału w dyskusji na temat rozwoju sieci aptecznych, opieki farmaceutycznej i uporządkowania rynku aptek organizacje społeczne, parlamentarzystów, urzędników Ministerstwa Zdrowia i GIF oraz przedstawicieli samorządu aptekarskiego. Odmówili natomiast prawa uczestnictwa organizacji, która reprezentuje ważną część rynku farmaceutycznego, jakimi są apteki zrzeszone w sieciach, w których zatrudnionych jest kilka tysięcy farmaceutów" - informuje Związek.

Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET zwrócił się do Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki, organizatora konferencji, z oficjalną prośbą o umożliwienie mu wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Spotkał się jednak - jak twierdzi - ze zdecydowaną odmową.

„Nasza konferencja nie jest adresowana do Państwa i nieprzypadkowo nie znajdują się Państwo na liście zaproszonych” – mieli napisać do ZPA PharmaNET organizatorzy dzisiejszego spotkania.

- Szkoda, że organizatorzy konferencji ograniczają debatę publiczną oraz dzielą farmaceutów i apteki na lepsze i gorsze – stwierdza Marcin Piskorski, prezes ZPA PharmaNET.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH