Pharmasyntez wyłącznym dystrybutorem produktów Biotonu w Rosji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.biz/ rynekaptek.pl   20-07-2016, 10:09

Pharmasyntez wyłącznym dystrybutorem produktów Biotonu w Rosji Bioton wybrał jednego dystrybutora leków na Rosję

Bioton informuje, że nowym wyłącznym dystrybutorem jej produktów w Rosji został Pharmasyntez-Tyumen.

Ponadto spółka informuje, że zawarła porozumienie z podmiotami z Grupy Biotec w sprawie rozwiązania wszelkich umów dotyczących wyłącznej dystrybucji, marketingu i sprzedaży przez Grupę Biotec na terenie Federacji Rosyjskiej form gotowych insulin Biotonu (Gensulin) i innych produktów z oferty spółki wykorzystywanych w terapii cukrzycy.

Zgodnie z porozumieniem Biotec, spółka oraz Grupa Biotec zrzekną się wszelkich wzajemnych roszczeń po spełnieniu warunków, czyli zakończeniu procedury przeniesienia świadectw rejestracyjnych Gensulin i Gensupen w odniesieniu do terytorium Federacji Rosyjskiej na spółkę lub nowego dystrybutora Gensulin i Gensupen na terenie Federacji Rosyjskiej oraz zapłacie przez Grupę Biotec do 31 grudnia 2016 r. przeterminowanych zobowiązań wobec spółki w kwocie 2,04 mln dolarów.

Jednocześnie spółka podpisała umowę o współpracy z Pharmasyntez-Tyumen w zakresie wyłącznej dystrybucji, marketingu i sprzedaży Gensulin oraz Gensupen na terenie Federacji Rosyjskiej, Kazachstanu i Kirgistanu przez Pharmasyntez i podmioty powiązane Pharmasyntez.

Z tytułu udzielenia Grupie Pharmasyntez licencji niezbędnych dla komercjalizacji Gensulin i Gensupen oraz wytwarzania Gensulin z substancji insuliny produkowanej i sprzedawanej przez Bioton, Pharmasyntez zobowiązała się dodatkowo do zapłaty na rzecz spółki wynagrodzenia w wysokości 0,75 mln dolarów.

Więcej: http://wyborcza.biz/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH