Pharmena liczy na sprzedaż praw do leku w 2016 roku

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   01-06-2015, 13:28

Pharmena liczy na sprzedaż praw do leku w 2016 roku

Pharmena liczy, że na przełomie 2015/2016 r. uzyska wyniki II fazy badań klinicznych leku 1-MNA i w 2016 r. będzie prowadziła rozmowy ws. sprzedaży projektu - poinformował prezes spółki Konrad Palka.

- Chcemy zakończyć badania kliniczne po wakacjach, a na przełomie roku mieć ich wyniki. Oznacza to, że w 2016 r. będziemy mogli wyjść do przemysłu farmaceutycznego i rozmawiać o sprzedaży naszego projektu - powiedział na konferencji Palka.

W maju Pharmena włączyła do II fazy badań klinicznych 84 pacjentów, spośród których 24 je ukończyło. Spółka zakłada, że łącznie badania ma ukończyć 64 pacjentów. Spółka nie planuje rozpoczynania III fazy badań, tylko sprzedaż projektu większej firmie.

Dotychczas w badania nad lekiem spółka zainwestowała kilkanaście milionów dolarów.

Prezes wyjaśnił, że lek 1-MNA pokazuje obecnie działanie w zakresie obniżania trójglicerydów w organizmie, jednak prowadzone obecnie badania, w których zwiększono dawkę farmaceutyku podawaną pacjentom monitorują także jego wpływ na tzw. dobry (HDL) i zły cholesterol (LDL). Leki obniżające LDL mają największy udział w rynku leczenia zaburzeń lipidowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH