PharmLab 2016: I ogólnopolskie forum pacjent-lekarz-farmaceuta

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Fundacja ZIKO dla Zdrowia/ rynekaptek.pl   03-10-2016, 11:09

PharmLab 2016: I ogólnopolskie forum pacjent-lekarz-farmaceuta Zaproszenie na konferencję

Pomimo że 78% Polaków ufa farmaceutom, wielu nie korzysta z ich porad i nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym samoleczeniem, które dynamicznie rozwija się wraz ze wzrostem znaczenia Internetu - wynika z badań ankietowych.

Współcześnie istotnym problemem polskiej służby zdrowia jest komunikacja i współpraca między lekarzami a farmaceutami. Aby poprawić sytuację i wypracować nowe metody działania, 6 października w Warszawie, pod patronatem Rzecznika Praw Pacjenta, odbędzie się konferencja PharmLab 2016 – I ogólnopolskie forum pacjent-lekarz-farmaceuta.

Impulsem do jej przygotowania były m.in. wyniki przeprowadzonej niedawno przez Fundację ZIKO dla Zdrowia ogólnopolskiej ankiety, a także wcześniejsze raporty sporządzone na zlecenie Reckitt Benckiser czy Gemius.

Jak wynika z zebranych danych, pomimo że 78% Polaków ufa farmaceutom, wielu nie korzysta z ich porad i nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym samoleczeniem, które dynamicznie rozwija się wraz ze wzrostem znaczenia Internetu.

Aby zmienić ten stan rzeczy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń lekarzy, farmaceutów oraz pacjentów zastanowią się nad współczesną rolą aptekarzy, doktorów i chorych w polskiej służbie zdrowia.

Podczas konferencji swoje stanowisko w kwestii najważniejszych problemów i koniecznych zmian w opiece medycznej przedstawią m.in. Ewa Warmińska, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia, Anna Banaszewska, prezes zarządu Fundacji Centrum Inicjatyw Gospodarka i Zdrowie oraz dyrektor zarządzający Polskiej Federacji Szpitali, a także dr hab. Agnieszka Zimmermann, adiunkt Zakładu Prawa Medycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Organizatorem konferencji jest Fundacja ZIKO dla Zdrowia. Patronem medialnym jest m.in. Rynek Aptek.

Aktualny program konferencji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie http://www.zikodlazdrowia.org/pharmlab-2016/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH