PHF sprzeda grunty pod centrum handlowe?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   29-06-2011, 16:44

Polski Holding Farmaceutyczny rozważa sprzedaż ponad 8 ha gruntów w Warszawie, będących w użytkowaniu wieczystym Polfy Tarchomin, pod budowę centrum handlowo-rozrywkowego. PHF chce prowadzić ten proces równolegle z prywatyzacją spółki.


"Rozważamy możliwość we współpracy z władzami warszawskiej dzielnicy Białołęka, by 8 hektarów gruntów, będących w użytkowaniu wieczystym Polfy Tarchomin, wystawić na sprzedaż pod budowę centrum handlowo-kulturalnego. Chcielibyśmy podjąć się próby sprzedaży tych gruntów równolegle z procesem prywatyzacji Polfy Tarchomin" - powiedział w środę PAP prezes PHF Artur Woźniak.

Pytany, kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie, szef Holdingu odparł: "Jesteśmy w przededniu takiego scenariusza". Woźniak wyjaśnił, że sprzedaż gruntów mogłaby nastąpić w formie otwartego przetargu. To oznacza, że mogłyby do niego przystąpić wszyscy zainteresowani inwestorzy. "Władze dzielnicy Białołęka chcą, by powstała na tych terenach Arkadia bis" - podkreślił.

Prezes PHF nie ujawnił, ile warte są te tereny. "Polfa Tarchomin nie czekając na zakończenie prywatyzacji, szuka inwestorów na część swoich najatrakcyjniejszych gruntów i liczy na uzyskanie najlepszej ceny za metr kwadratowy" - powiedział.

Jego zdaniem, chętnych na kupno nieruchomości pod budowę centrum handlowo-rozrywkowego nie powinno zabraknąć. "W Warszawie mogą powstać jeszcze tylko dwie galerie - w Wilanowie i na Białołęce. Galeria mogłaby obsługiwać nie tylko mieszkańców Białołęki, ale również przyległych podwarszawskich miejscowości - Legionowa, Jabłonny, Chotomowa czy Nieporętu. Chodzi nawet o ponad 300 tysięcy osób" - podkreślił Woźniak.

Wyjaśnił, że działka jest położona w granicach ulic Modlińskiej, Płochocińskiej i Ekspresowej; znajduje się w odległości około 500 m od węzła Modlińska. "Komunikacja w tej części Warszawy już teraz jest niezła, a w niedalekiej perspektywie Trasa Mostu Północnego połączy Białołękę z lewobrzeżnymi dzielnicami Warszawy: Bielanami i Bemowem" - podkreślił.

Według burmistrza Białołęki Jacka Kaznowskiego, "grunty będące własnością Polfy Tarchomin, to idealne miejsce na powstanie dużego centrum usługowo - handlowego z funkcjami kulturalnym, na przykład multikinem. Już teraz mamy ponad 100 tysięcy mieszkańców, co roku przybywa kolejnych 5 tysięcy".
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH