Pieniądze na staże lekarskie z funduszu pracy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   05-10-2016, 10:25

Pieniądze na staże lekarskie z funduszu pracy Rząd nie może pokryć tych kosztów z innego źródła ze względu na m.in finansowanie programu 75+.

Z pieniędzy zgromadzonych w Funduszu Pracy (FP) sfinansowane zostaną wydatki na staże podyplomowe oraz szkolenia specjalizacyjne lekarzy i dentystów oraz pielęgniarek i położnych. Przeciwna takiemu rozwiązaniu jest m.in. Rada Rynku Pracy oraz Rada Dialogu Społecznego.

W 2017 r. ze środków służących przeciwdziałaniu bezrobociu po raz kolejny zostaną pokryte koszty staży i specjalizacji medyków. Na ten cel przewidzianych będzie 1,03 mld zł. Tak wynika z projektu ustawy o szczegółowych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2017 r. – podaje DGP. 

Członkowie Rady Rynku Pracy są zdania, że pieniądze z FP nie powinny być wykorzystywane do realizacji celów, które nie są bezpośrednio związane z aktywnym przeciwdziałaniem bezrobociu oraz łagodzeniem jego skutków.

Rząd z kolei tłumaczy, że budżet państwa nie może pokryć tych kosztów z innego źródła ze względu na inne wydatki dotyczące m.in. programu 500+ czy leków dla seniorów 75+.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH