Pierwsze spotkanie NRA z Ministrem Zdrowia: jakie kwestie zostaną poruszone?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MMX/rynekaptek.pl   30-01-2018, 10:20

 Pierwsze spotkanie NRA z Ministrem Zdrowia: jakie kwestie zostaną poruszone? We wtorek odbędzie się pierwsze spotkanie NRA z Ministrem Zdrowia

We wtorek, 30 stycznia, przedstawiciele Naczelnej Rady Aptekarskiej spotkają się z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. roli farmaceuty i aptek w systemie ochrony zdrowia, a więc projektu ustawy o zawodzie oraz pilotażu opieki farmaceutycznej.

- Pokładamy duże nadzieje w pracach dwóch resortowych zespołów ds. ustawy o zawodzie oraz pilotażu opieki farmaceutycznej. Zależy nam na jasnym i czytelnym określeniu kompetencji farmaceutów, tak aby praca w tym zawodzie nie była sprowadzana jedynie do wydawania leków aptece, lecz wiązała się ze świadczeniem profesjonalnych usług z zakresu opieki farmaceutycznej – powiedział Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Dodał, że w ocenie NIA, oba akty prawne powinny być fundamentem pracy każdego farmaceuty.

Jak poinformował rzecznik, podczas spotkania poruszona zostanie również kwestia nielegalnego wywozu leków za granicę.

Z tym problemem apteki zmagają się od lat. Obecnie procederem zagrożonych jest blisko 200 preparatów, a według różnych szacunków, rocznie z Polski wyjeżdżają leki o wartości nawet 1,5-2 mld zł.

– Chcemy rozmawiać z Panem Ministrem o tej kwestii, deklarujemy naszą pomoc i współpracę w opracowaniu rozwiązań i mechanizmów, które ograniczą to niekorzystne zjawisko – podkreślił Tomasz Leleno.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH