PiS: finansowanie systemu zdrowia z budżetu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Marzena Sygut/ rynekaptek.pl   18-11-2015, 12:11

PiS: finansowanie systemu zdrowia z budżetu Expose Beaty Szydło

- Dotychczasowy model ekonomizacji medycyny nie sprawdził się. Należy wrócić do założeń prof. Zbigniewa Religii. Szpital nie może być przedsiębiorstwem. Służba zdrowia nie może być nastawiona na zysk – powiedziała premier Beata Szydło, podczas wygłaszania expose.

- Jedynym sposobem aby to osiągnąć jest powrót do finansowania budżetowego - dodała w expose (18 listopada), otwierające czas kierownictwa Rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Znalazł się w nim zarys politycznych rozwiązań dotyczących ochrony zdrowia.

Premier Szydło zapowiedziała przebudowę opieki zdrowotnej. Jak wyjaśniła, chodzi w niej o zagwarantowanie odpowiedniej opieki medycznej przede wszystkim kobietom w ciąży, dzieciom i osobom starszym.

- Każdy obywatel musi czuć się bezpiecznie jeśli chodzi o pomoc medyczną. Ma wiedzieć, że opieka medyczna jest bezpłatna. Nie jesteśmy przeciwni prywatnej ochronie zdrowia. Jednak, podkreślam, tę sferę trzeba wyraźnie oddzielić od publicznej służby zdrowia – podkreśliła premier Szydło.

Dodała również, że jej rząd docenia pracę lekarzy, i uważa, że powinna ona być dobrze i bardzo dobrze wynagradzana. Także pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz inny biały personel medyczny powinien otrzymać odpowiednie wynagrodzeni, ponieważ ich praca jest bardzo ważna. Wyjaśniła też, że jej ugrupowanie zajmie się także spełnieniem obietnicy dotyczącej tworzenia gabinetów stomatologicznych w szkołach.

Premier w expose zaznaczyła także, że rząd zajmie się również reformą ratownictwa medycznego w Polsce. Jak podkreśliła w kraju jest potrzebna państwowa służba ratownicza, zbudowana na podobnych zasadach, jak inne służby państwowe.Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH