Platforma Transferu Technologii dla m.in. medycyny, biotechnologii i farmacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   29-05-2015, 13:01

Platforma Transferu Technologii dla m.in. medycyny, biotechnologii i farmacji

Współpraca między twórcami technologii i firmami zainteresowanymi, żeby je wdrażać to cel Platformy Transferu Technologii (PTT) uruchomionej właśnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP).

- Platforma Transferu Technologii ułatwi współpracę wszystkich podmiotów zainteresowanych wdrażaniem innowacyjnych projektów. To unikalny instrument, którego dotąd brakowało na polskim rynku. Będą tu gromadzone zasoby firm, które chcą udostępnić swoje innowacyjne rozwiązania innym, a także informacje o tym jakie są potrzeby podmiotów, które są zainteresowane takimi rozwiązaniami - powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.

Dzięki mechanizmom wyszukiwania PTT, kojarzenie dawców z biorcami technologii będzie łatwe. Każde zgłoszenie będzie też miało swojego opiekuna z ARP.

- O tym, że taki instrument jak Platforma Transferu Technologii jest potrzebny świadczy fakt, że już w dniu uruchomienia na platformie jest ponad 500 rozwiązań technologicznych z 12 branż. Wśród nich są m.in. medycyna, biotechnologia i farmacja, energetyka i paliwa, górnictwo i hutnictwo, ochrona środowiska, chemia - powiedział Włodzimierz Karpiński.

Minister przypomniał, że ogłoszona w ubiegłym roku strategia ARP opiera się na trzech filarach: restrukturyzacji i inwestycjach oraz - po raz pierwszy na innowacyjności.

- Dzisiaj możemy już mówić o pierwszych efektach. ARP powołała fundusz venture capital - ARP Venture, który do końca roku wyda 70 mln zł na wdrażanie do produkcji innowacyjnych projektów, które przeszły już fazę badań. ARP do 2020 roku przeznaczy 1,3 mld zł na innowacje, obejmujące zarówno inwestycje kapitałowe - powiedział minister Skarbu Państwa.

Platforma Transferu Technologii jest oparta na modelu otwartych innowacji. Mogą z niej korzystać wynalazcy, jednostki naukowe, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a także duże firmy. Dostęp do jej zasobów jest bezpłatny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH