Pleszew: władze powiatu forsują dyżury do północy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: zpleszewa.pl/ rynekaptek.pl   14-11-2016, 12:21

Pleszew: władze powiatu forsują dyżury do północy Radni chcą, by aptekarze pracowali do północy

Zarząd powiatu pleszewskiego pozytywnie zaopiniował projekt uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na 2017 rok. Mimo sprzeciwu lokalnych aptekarzy, forsuje wydłużeniu dyżurów aptek do godziny 24.00.

Projekt musi być jeszcze pozytywnie zaopiniowany także przez burmistrzów i wójtów gmin wchodzących w skład powiatu oraz Okręgową Izbę Aptekarską w Kaliszu. Następnie zostanie przedłożony radzie powiatu do uchwalenia - informuje portal zpleszewa.pl.

"Zarząd proponuje utrzymanie w mocy ubiegłorocznych zasad dyżurowania aptek, szczególnie, że do tej pory ani Ministerstwo Zdrowia, ani Wojewódzki Sąd Administracyjny, do którego niektóre apteki zaskarżyły ubiegłoroczną uchwałę rady powiatu w tej sprawie, nie zajęły stanowiska w kwestii dyżurów aptek" – czytamy w protokole zarządu powiatu z 25 października.

W ubiegłym roku radni powiatowi podjęli decyzję w kwestii wydłużenia dyżurów wieczornych i w dni świąteczne do północy. Spotkało się to jednak z dużym oporem środowiska. Farmaceuci w większości nie zastosowali się do wytycznych rady powiatu i z reguły nie dyżurują do godziny 24.00.

Ponadto siedmioro farmaceutów wezwało Radę Powiatu do usunięcia naruszenia ich interesu prawnego, a troje dodatkowo zaskarżyło uchwałę rady powiatu w sprawie harmonogramu do WSA.


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE