PMR: rośnie chęć Polaków do prywatnego opłacania wizyt lekarskich

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PMR/ rynekaptek.pl   28-04-2016, 09:03

PMR: rośnie chęć Polaków do prywatnego opłacania wizyt lekarskich

W 2015 r. rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce wzrósł o około 6% i osiągnął wartość 39,5 mld zł. W latach 2016-2021 średnioroczny wzrost rynku (CAGR) wyniesie około 7% - prognozuje firma analityczna PMR.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej PMR pt. "Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2016. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021", w ciągu najbliższych sześciu lat analizowany rynek będzie rozwijał się w tempie około 7% średniorocznie (CAGR).

Najszybciej rozwijającymi się segmentami będą ubezpieczenia zdrowotne i abonamenty medyczne, ale bardzo dobre perspektywy rozwoju ma przed sobą również segment świadczeń płatnych bezpośrednio z kieszeni pacjenta (fee-for-service, FFS). 

Według prognoz PMR, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, z racji niskiej bazy, pozostaną najszybciej rozwijającym się segmentem w latach 2016-2021. W dwucyfrowym tempie rozwijały się będą również abonamenty medyczne, które pomimo wysokich wzrostów notowanych w segmencie ubezpieczeń, pozostają główną formą korporacyjnej opieki medycznej w Polsce, oraz usługi FFS.

W obliczu niedoboru podaży usług publicznej służby zdrowia i rosnących kolejek do specjalistów w ramach abonamentów medycznych lub DUZ oraz braku perspektyw na rozwiązanie tych problemów, rośnie chęć Polaków (zwłaszcza tych zamożniejszych) do prywatnego opłacania wizyt lekarskich, pobytów w szpitalu i usług rehabilitacyjnych. Dużą rolę w rozwoju tego segmentu ma przede wszystkim zależność od płac i dochodów. Wzrost tego segmentu będzie napędzony również przez inwestycje prywatnych firm medycznych w placówki o profilu FFS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH