Podkarpacie: 26 mln zł z puli NFZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   21-12-2017, 16:00

Podkarpacie: 26 mln zł z puli NFZ Z 26 mln zł, kwota 15,6 mln zł zostanie przeznaczona na zapłatę tzw. nadwykonań za ubiegły rok; pozostałe są to zobowiązania tegoroczne (fot. archiwum)

Do 19 szpitali na Podkarpaciu trafi do końca roku ponad 26 mln zł za wykonane ponad limit w kontrakcie z NFZ usługi medyczne. Taki zastrzyk pieniędzy możliwy jest dzięki dotacji z budżetu państwa.

Kwota 15,6 mln zł zostanie przeznaczona na zapłatę tzw. nadwykonań za ubiegły rok; pozostałe są to zobowiązania tegoroczne.

Pieniądze pochodzą z budżetu państwa. To rozwiązanie jest możliwie dzięki nowelizacji ustawy okołobudżetowej na ten rok, która weszła w życie w połowie grudnia. Na jej mocy Narodowy Fundusz Zdrowia, co do zasady uzyskujący przychód ze składek na ubezpieczenie zdrowotne, otrzymał dotację wynoszącą 1 mld zł. Pieniądze zostały podzielone pomiędzy wojewódzkie oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia.

- W całości zostały sfinansowane nadwykonania dla oddziałów: anestezjologicznych i intensywnej terapii, specjalistycznych oddziałów dziecięcych, onkologicznych i hospitalizacji w leczeniu udarów mózgu - powiedział w czwartek (21 grudnia) podczas konferencji prasowej dyrektor podkarpackiego oddziału NFZ Robert Bugaj.

Dyrektor dodał, że z dotacji opłacone zostaną także wysokospecjalistyczne usługi medyczne.

- W naszym przypadku są to różnego rodzaju operacje kardiochirurgiczne wykonywane w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie - wyjaśnił Bugaj.

Spośród 19 szpitali do 17 placówek pieniądze z dotacji budżetowej trafią za tegoroczne nadwykonania. Natomiast do dwóch - Wojewódzkiego Szpital Kliniczny nr 1 w Rzeszowie oraz szpitala MSWiA w tym mieście - za świadczenia ubiegłoroczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH