Podział terytorialny samorządu aptekarzy niesprawiedliwy?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Częstochowa/ŁS/rynekatpek.pl   24-03-2015, 09:47

Podział terytorialny samorządu aptekarzy niesprawiedliwy? OIA w Olszytynie skupia izby z przyległych województw

- Wydaje się zasadne ujednolicenie podziału terytorialnego samorządu zawodowego w oparciu o podział administracyjny kraju – apeluje do NRA prof. Tadeusz Iwiński, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Tadeusz Iwiński, w liście do Grzegorza Kucharewicza, szefa Naczelnej Rady Aptekarskiej, zwraca uwagę, że województwo warmińsko-mazurskie obejmuje strukturami samorząd aptekarski z: izby olsztyńskiej (17 powiatów), izby gdańskiej (3 powiaty: Elbląg, elbląski i braniewski) oraz izby białostockiej(powiat ełcki).

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom OIA w Olszynie pragnę poprzeć działania mające na celu zmianę dotychczasowego podziału terytorialnego izb aptekarskich – pisze poseł SLD.

Jego zdaniem, zasadne wydaje się ujednolicenie podziału terytorialnego izb aptekarskich w oparciu o podział administracyjny kraju. 

– Przemawiają za tym, nie tylko argumenty o budowaniu jedności i tożsamości regionów, ale także względy praktyczne, pozwalające na lepsze kontakty środowiska, zwłaszcza z powiatów należących formalnie do struktury w województwach pomorskim i podlaskim, z władzami województwa, parlamentarzystami i innymi instytucjami państwowymi, samorządowymi na szczeblu regionu – uważa Tadeusz Iwiński.

Więcej: OIA Częstochowa

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH