POIA: o wydanie rękojmi występuje PWIF lub farmaceuta

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: POIA/ rynekaptek.pl   18-12-2017, 11:06

POIA: o wydanie rękojmi występuje PWIF lub farmaceuta Z wnioskiem do PORA o wydanie rękojmi występuje PWIF lub farmaceuta - kandydat do objęcia funkcji kierownika apteki (fot. archiwum)

Od 12 grudnia 2017 roku obowiązuje nowa procedura wydawania rękojmi należytego prowadzenia apteki/ hurtowni farmaceutycznej/ działu farmacji szpitalnej - przypomina Podkarpacka Okręgowa Izba Aptekarska.

Aby zostać kierownikiem apteki trzeba posiadać tytuł magistra farmacji i posiadać Prawo Wykonywania Zawodu, co najmniej 5-cio letni staż pracy w aptece, lub 3-letni staż pracy w aptece i specjalizację z farmacji aptecznej. Ponadto osoba odpowiedzialna za prowadzenie apteki musi dawać rękojmię należytego prowadzenia apteki.

Do wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej należy dołączyć dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe kandydata wskazanego na kierownika apteki. Jednym z wymaganych dokumentów jest stanowisko właściwej Okręgowej Rady Aptekarskiej wyrażające ocenę kandydata na kierownika apteki w zakresie rękojmi należytego jej prowadzenia.

W zakresie uzyskiwania opinii dla kandydata na Osobę Odpowiedzialną w hurtowni farmaceutycznej procedura przebiega analogicznie. W przypadku wydawania opinii dla farmaceuty do działu farmacji szpitalnej samorząd (PORA lub Prezydium PORA) dokonuje  potwierdzenia uprawnień.

Osoba występująca o zezwolenie na prowadzenie apteki, lub występująca z wnioskiem o zmianę na stanowisku kierownika apteki pośród składanych dokumentów musi dołączyć zaświadczenie o dawaniu przez kandydata na kierownika rękojmi należytego prowadzenia apteki.

Z wnioskiem do PORA o wydanie rękojmi występuje PWIF lub farmaceuta - kandydat do objęcia funkcji kierownika apteki/ osoby odpowiedzialnej za prowadzenie hurtowni farmaceutycznej/ osoby prowadzącej dział farmacji szpitalnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH